Szablon CV dla sprzedawcy

Myślisz o zmianie swojej dotychczasowej pracy i chcesz wyróżnić się na tle konkurentów? A może dopiero skończyłeś szkołę i zastanawiasz się, jak stworzyć swoje pierwsze CV? Nasze wskazówki z pewnością rozwieją wszystkie wątpliwości! Stwórz profesjonalne CV dla sprzedawcy, dzięki któremu zdobędziesz zatrudnienie, o jakim marzysz.

Spis treści:

Praca sprzedawca - dostępne możliwości

Sprzedawca to popularny i potrzebny zawód. Nietrudno spotkać osoby z doświadczeniem w tej branży – począwszy od pierwszej pracy wakacyjnej, przez dorywcze posady w trakcie studiów, kończąc na pełnym etacie w markecie lub sklepie odzieżowym. Każde takie stanowisko cieszy się sporym zainteresowaniem – jeden wakat może być oblegany nawet przez kilkuset kandydatów. Tak duża konkurencja zmusza do szczególnego zaangażowania w proces rekrutacji, o czym należy pamiętać już podczas tworzenia życiorysu.

CV sprzedawcy musi spełniać wszelkie wymogi rekrutacyjne, wyróżniać się wyglądem, a dodatkowo zawartością. Dopasowanie CV do oferty pracy to klucz do sukcesu! Jak opisać poszczególne sekcje? Sprawdź!

obowiązki sprzedawcy

Poszukując pracy w handlu, często zdarza się spotkać dodatkowe wymagania, takie jak posiadanie książeczki sanepidowskiej czy przebycie szkolenia z zakresu BHP. Jednak w większości przypadków to pracodawca zapewnia odpowiednie przygotowanie do pracy.

Podsumowanie zawodowe - sprzedawca

Cel zawodowy sprzedawca powinien znaleźć się na samym początku dokumentu, tuż pod danymi osobowymi. To krótki opis najważniejszych umiejętności i osiągnięć kandydata, który ma być zachętą do przeczytania całości życiorysu. Jak to działa? Jeżeli pracodawca już na wstępie zauważy, że spełniasz jego wymagania – chętniej dowie się więcej. Przykucie uwagi to pierwszy krok do zaproszenia na rozmowę rekrutacyjną.

Chcesz CV, które pomoże znaleźć Ci pracę?

Podsumowanie zawodowe wzór - CV sprzedawca

Jestem technikiem handlowcem i od 4 lat pracuję jako kasjer-sprzedawca w Lidlu. Moje codzienne obowiązki polegają na obsłudze klientów oraz dbaniu o ekspozycję towarów i porządek w sklepie. Aplikuję do państwa firmy, ponieważ od lat interesuję się modą i chce rozwijać swoje umiejętności w sklepie odzieżowym.

Jak widzisz, podsumowanie zawodowe nie powinno być bardzo rozbudowane. Najlepiej zmieścić się w 4-5 zdaniach. Pracodawcy nie mają czasu na czytanie zbyt długich bloków tekstu.

Jak opisać doświadczenie w sprzedaży?

Kasjer sprzedawca nie musi posiadać specjalnego wykształcenia, dlatego w tej branży więcej uwagi poświęca się doświadczeniu zawodowemu. Co jeśli jeszcze go nie posiadasz? Wymień swoje dotychczasowe aktywności, które mają związek z obsługą klienta lub obrotem gotówką. Zwykle są to praktyki zawodowe lub wolontariaty.

Sprzedawca obowiązki w CV - przykład:

Obowiązki kasjera opisane w pierwszej osobie liczby pojedynczej, sprawiają, że CV staje się bardziej spersonalizowane. I jeszcze jedna ważna kwestia – postaraj się aby jeden obowiązek zajmował maksymalnie 1 linijkę. Wtedy dokument będzie czytelny i estetyczny.

CV sprzedawcy
 • obsługiwałem kasy fiskalne i terminale płatnicze;
 • rozliczałem środki płatnicze oraz wydawałem resztę;
 • obsługiwałem klientów;
 • dbałem o prawidłową i estetyczną ekspozycję towarów;
 • przyjmowałem zwroty;
 • sprawdzałem daty ważności towarów;
 • przeprowadzałem inwentaryzacje;
 • dbałem o prawidłowe rozmieszczenie cen.

 

Umiejętności w CV sprzedawca

CV do pracy w sklepie musi zawierać sekcję umiejętności – najlepiej podzielić ją na kompetencje twarde i miękkie. Poza oczywistą biegłością w obsłudze kasy fiskalnej i komputera, rozładunku dostaw, sporządzaniu raportów sprzedażowych czy szybkim liczeniu pieniędzy – praca w branży handlowej wiąże się z codziennym kontaktem z klientem. Taka osoba powinna więc odznaczać się miłym usposobieniem i komunikatywnością. Nie bez znaczenia jest również odporność na stres oraz wysoka kultura osobista – trudne i stresujące sytuacje w tej pracy pojawiają się dość często.

CV sprzedawca - wzór umiejętności:

 • profesjonalna obsługa klientów;
 • odpowiadanie na potrzeby klientów;
 • znajomość technik sprzedażowych;
 • negocjowanie ofert.

Czy CV do sklepu musi zawierać wykształcenie?

W Polsce funkcjonują z góry ustalone wymogi rekrutacyjne, których należy przestrzegać. Jednym z nich jest zawartość życiorysu, czyli określone sekcje: dane osobowe, doświadczenie zawodowe, umiejętności, wykształcenie oraz zainteresowania. Pominięcie jednego elementu może zmniejszyć Twoje szanse na zatrudnienie. Dlatego, jeśli zastanawiasz się, czy CV dla sprzedawcy powinno zawierać wykształcenie – to odpowiedź jest twierdząca.

Nie musisz jednak bardzo się rozpisywać. Wystarczy jeśli podasz nazwę ostatnio ukończonej szkoły wraz z latami nauki oraz uzyskany tytuł / zawód. Chyba że poprzednie etapy edukacji były bezpośrednio związane z tą branżą – wtedy również powinno się o nich wspomnieć.

sprzedawca CV

CV sprzedawca - wzór wykształcenia:

2015 – 2019 Zespół Szkół Handlowych w Poznaniu
Zawód: Sprzedawca

CV sprzedawca - dodatkowe aktywności

Choć w tej branży nie potrzeba kierunkowego wykształcenia, nie oznacza to, że sprzedawca nie musi się kształcić. W handlu duże znaczenie odgrywają kompetencje miękkie. Dlatego jeśli ukończyłeś kursy związane na przykład z obsługą klienta – pokaż pracodawcy, że chętnie poszerzasz swoje umiejętności.

Ciekawostka! Jeśli jesteś inżynierem lub magistrem kierunków związanych z handlem, a ubiegasz się o posadę kasjera-sprzedawcy, lepiej nie wpisuj studiów do CV. Pracodawca odniesie wrażenie, że szukasz jedynie tymczasowego zatrudnienia, a gdy tylko pojawi się możliwość pracy w zawodzie – złożysz wypowiedzenie. Jeżeli interesuje go pracownik na stałe – odrzuci Twoją kandydaturę.

Chcesz CV, które pomoże znaleźć Ci pracę?

CV kasjer-sprzedawca - zainteresowania

Jeśli myślisz, że Twoje zainteresowania w CV nie mają znaczenia dla pracodawcy – to jesteś w błędzie. W jego oczach pracownik z pasją jest bardziej skuteczny. Tworzysz CV do sklepu odzieżowego? Oto zainteresowania, które możesz wpisać:

 • street fashion;
 • śledzenie modowych trendów;
 • prowadzenie modowego profilu na Instagramie.

Jak powinien wyglądać szablon CV na stanowisko sprzedawcy?

Kwestia zawartości CV została omówiona – teraz czas na wygląd dokumentu. Czarno-białe Curriculum Vitae, tworzone w Wordzie odeszło do lamusa. Jak stworzyć kreatywny projekt bez umiejętności obsługi programów graficznych? Rozwiązaniem jest Kreator CV online. To przystępna i łatwa w obsłudze aplikacja, stworzona z myślą o osobach poszukujących pracy.

Jak używać kreatora CV? Wystarczy:

 • wybrać nowoczesny szablon CV;
 • uzupełnić  poszczególne sekcje informacjami o sobie;
 • dopasować wygląd dokumentu do własnych preferencji;
 • pobrać gotowy życiorys w formacie PDF.

To naprawdę proste! Zobacz nasze szablony i wygeneruj dokument, który pomoże Ci zdobyć pracę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *