Szablon CV dla sprzątaczki

Kilka lat temu, znalezienie pracy jako sprzątaczka było łatwe. Wystarczała dostępność, dobre zorganizowanie i dbałość o szczegóły. Obecnie, sytuacja na rynku pracy się zmieniła, więc każdy kandydat musi przedstawić swój życiorys. Aby się wyróżnić spośród innych, sprzątaczka powinna posiadać skuteczne CV i list motywacyjny. To jest najlepszy sposób na zdobycie dobrej pracy i satysfakcjonującej pensji. Zanim zaczniesz tworzyć CV dla sprzątaczki, przemyśl, jakie informacje dokładnie chcesz w nim umieścić i zapoznaj się z samą ofertą. Wykorzystaj również praktyczne wskazówki, które znajdziesz w naszym artykule i zdobądź przewagę nad innymi. 

Szablon CV dla sprzątaczki - spis treści:

szablon CV dla sprzataczki spis tresci

CV dla osoby sprzątającej zacznij od podsumowania zawodowego

Podsumowanie zawodowe w CV sprzątaczki to krótka sekcja (zawierająca maksymalnie 50 słów). Co powinno się w niej znaleźć? Informacje dotyczące Twojego doświadczenia, umiejętności i największych osiągnięć. Jest to pierwsza rzecz, którą rekruter lub pracodawca zobaczy po spojrzeniu na Twoje CV. Dlatego ważne jest, aby zawierała istotne informacje dla osoby, która Cię zatrudnia, w ten sposób pokażesz, że jesteś odpowiednią kandydatką na to stanowisko.

CV sprzątaczka - wzór podsumowania zawodowego

Jestem rzetelną i niezawodną sprzątaczką, która ma ponad trzyletnie doświadczenie w utrzymaniu czystości nowoczesnych biurowców. Posiadam umiejętność płynnego posługiwania się językiem angielskim, doskonałej organizacji pracy oraz dużą dbałość o detale. Nie mam problemu z pracą w różnych zmianach lub w weekendy. Szukam nowych możliwości rozwoju, dlatego jestem zainteresowana pracą w Państwa firmie.

Najważniejsza sekcja w CV sprzątaczki - doświadczenie zawodowe

Stworzyłaś przekonujące podsumowanie zawodowe? Teraz czas, aby skupić się na najważniejszej części CV – doświadczeniu zawodowym. W branży sprzątającej to opis doświadczenia jest głównym czynnikiem decydującym o Twoim potencjalnym zatrudnieniu. Dzięki naszym praktycznym wskazówkom pokażesz się w dobrym świetle. Jak opisać doświadczeniem w CV dla sprzątaczki? 

 • Wpisz kolejne miejsca pracy w odwrotnej kolejności chronologicznej, zaczynając od najnowszych doświadczeń;
 • Napisz o obowiązkach, jakie miałaś w poprzedniej pracy, skupiając się na tych, których oczekuje Twój potencjalny pracodawca (możesz znaleźć je w ogłoszeniu).
 • Dobrze widziane są konkretne informacje i liczby. Zamiast mówić o utrzymaniu czystości w pomieszczeniach, opisz, że sprzątałaś sale konferencyjne dla 40 osób i toalety.
 • Dbaj o czytelność tej sekcji i całego CV, zwłaszcza jeśli chodzi o stanowisko osoby sprzątającej. Używaj prostego fontu, wyróżniaj ważne informacje pogrubieniem, stosuj punktory i odstępy.
 • Stosuj zwięzłe opisy, nie więcej niż kilka słów.
 • Pochwal się osiągnięciami w swojej karierze zawodowej.

Chcesz CV, które pomoże znaleźć Ci prace?

Doświadczenie zawodowe w CV sprzątaczki wzór:

Sprzątaczka

Czerwiec 2019 – Maj 2023 Hotel Prestige, Warszawa  

 • Sprzątanie i przygotowywanie pokoi dla gości zgodnie ze standardami hotelu.
 • Utrzymywanie czystości w przestrzeniach ogólnodostępnych, takich jak korytarze, lobby i sale konferencyjne.
 • Obsługa pralni hotelowej, pranie i prasowanie pościeli oraz ręczników.
 • Uzupełnianie materiałów eksploatacyjnych w pokojach i łazienkach.
 • Współpraca z recepcją w zakresie informowania o stanie pokoi.
 • Uczestniczenie w regularnych szkoleniach z zakresu higieny i bezpieczeństwa pracy.
 • Stałe podnoszenie jakości świadczonych usług na podstawie opinii klientów.

CV sprzątaczka umiejętności - co wpisać w CV?

Szablon CV dla sprzątaczki powinien zawierać kompetencje miękkie i twarde, które są szczególnie cenione przez pracodawców. W tym zawodzie ważne są dokładność, umiejętność komunikacji oraz zaangażowanie. Czasem możesz spotkać się z ofertą, która wymaga specjalistycznych kwalifikacji, dlatego ważne jest, abyś o nich również pamiętała. To pozwoli Ci się wyróżnić spośród innych kandydatów. 

Zobacz nasze szablony CV!

CV sprzątaczka - jakie umiejętności warto wpisać?

Jeśli chodzi o umiejętności w CV sprzątaczki, warto uwzględnić zarówno umiejętności techniczne (specyficzne dla danego zawodu) jak i miękkie. Oto przykład umiejętności, które możesz zawrzeć w swoim życiorysie:

Umiejętności techniczne - wzór CV dla sprzątaczki:

 • Znajomość technik sprzątania i dezynfekcji różnych powierzchni.
 • Umiejętność obsługi sprzętu sprzątającego, takiego jak odkurzacze, maszyny do mycia podłóg czy parownice.
 • Znajomość środków czystości i ich prawidłowe stosowanie.
 • Doświadczenie w sprzątaniu różnych obiektów, np. biur, mieszkań, hoteli, placówek medycznych.
 • Znajomość zasad utrzymania czystości w specyficznych miejscach, np. basenach, saunach, salach operacyjnych itp.
 • Znajomość zasad segregacji i utylizacji odpadów.

Umiejętności miękkie - CV osoby sprzątającej:

 • Organizacja pracy;
 • dobra kondycja fizyczna;
 • samodzielność;
 • zdolność do pracy w zespole;
 • komunikatywność;
 • odporność na stres;
 • elastyczność i zdolność dostosowywania się do zmieniających się warunków pracy.
 • uprzejmość i kultura osobista;
 • umiejętność radzenia sobie z konfliktami (np. w przypadku niezadowolonych klientów);
 • dyskrecja (szczególnie ważna, gdy sprzątasz prywatne mieszkania czy biura).
czy warto pisac o zainteresowaniach w cv sprzataczki

Szablon CV dla sprzątaczki - wykształcenie

Czy warto zamieścić informacje o wykształceniu w CV dla osoby, która pracuje jako sprzątaczka? Zazwyczaj pracodawcy nie wymagają konkretnego wykształcenia dla tego stanowiska. Nie ma też specjalnej szkoły, która by przygotowywała do tego zawodu, więc nie jest to zbyt istotne. Jednak niektórzy pracodawcy mogą mieć pewne wymagania, takie jak status studenta lub podstawowe wykształcenie, dlatego CV powinno zawierać tę informację. Ważne jest, aby opisać to w skrócie, podając ostatnio ukończoną szkołę, jej nazwę, lata nauki oraz uzyskane kwalifikacje lub zawód.

Czy warto pisać o zainteresowaniach w CV sprzątaczki?

Zwykle na samym końcu dokumentu umieszcza się opis zainteresowań, który składa się z 2-3 rzeczy, które sprawiają Ci przyjemność w czasie wolnym. Im bardziej będą związane z pracą w dziedzinie sprzątania, tym lepiej.

Przykład:

Pasjonuję się hodowlą roślin doniczkowych i aranżacją wnętrz.

List motywacyjny sprzątaczka

Nie ma konieczności wysyłania listu motywacyjnego, chyba że pracodawca wyraźnie o to prosi w ogłoszeniu o pracę. List motywacyjny może pomóc wyróżnić się spośród innych kandydatów. Osoba, która nie ma doświadczenia jako sprzątaczka, może za jego pomocą udowodnić, że jest kompetentna i zdolna do wykonywania pracy na tym stanowisku.

Podanie o pracę sprzątaczka - kiedy napisać podanie o pracę sprzątaczki?

W wielu miejscach często dostępne są wolne posady, nawet jeśli nie ma oficjalnych ogłoszeń o pracę. Gdy dana firma nie przeprowadza otwartej rekrutacji, można spróbować wysłać podanie o pracę (na stanowisko sprzątaczki). Jest to dokument różniący się od listu motywacyjnego, ponieważ wysyłamy go z własnej inicjatywy i zawiera uzasadnienie, dlaczego wybiera się konkretnego pracodawcę, dlatego warto zdobyć jak najwięcej informacji o danym miejscu.

Jak Kreator CV pomoże Ci stworzyć profesjonalne CV sprzątaczki?

Rozwój rynku usług sprzątających jest bardzo dynamiczny, co oznacza, że istnieje naprawdę wiele miejsc pracy dla sprzątaczek, dlatego warto kontaktować się z firmami, nawet jeśli nie prowadzą obecnie rekrutacji. Chcesz dostać pracę, która spełni Twoje oczekiwania? Nie wiesz, jak przygotować skuteczne CV? Skorzystaj z Kreatora CV!

To narzędzie pozwoli Ci stworzyć profesjonalne CV do pracy w kilka minut. Wystarczy, że wybierzesz jeden z dostępnych wzorów CV, a program krok po kroku poprowadzi Cię przez cały proces. Gotowy dokument możesz pobrać w uniwersalnym formacie PDF. Sprawdź, jakie to proste, wyróżnij się na tle innych kandydatek i zdobądź pracę w zawodzie!

 

Jak Kreator CV pomoze Ci-stworzyc-profesjonalne CV sprzataczki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *