Szablon CV dla nauczyciela

Zastanawiasz się kim zostać w przyszłości? Może jesteś na etapie wyboru szkoły i chcesz podjąć właściwą decyzję co do profilu klasy lub kierunku studiów? Szukasz pracy? Rozważasz aplikowanie na stanowisko nauczyciela? Jak napisać najlepsze CV dla nauczyciela, aby zwrócić uwagę pracodawcy? Przeczytaj koniecznie poniższy artykuł, aby dowiedzieć się między innymi, jak stworzyć list motywacyjny do szkoły

Szablon CV nauczyciela - spis treści:

Chcesz CV, które pomoże znaleźć Ci prace?

CV nauczyciela - jak je napisać? Jakie informacje powinny się w nim znaleźć?

Chcesz napisać Curriculum Vitae, ale nie jesteś pewien, co powinno ono zawierać i jak opisać poszczególne sekcje? Trafiłeś w dobre miejsce! Przygotowaliśmy dla Ciebie spis danych, które powinny się znaleźć w CV. 

CV nauczyciel - dane osobowe i kontaktowe

Konstruowanie życiorysu zacznij od podania podstawowych informacji o sobie. Imię, nazwisko, numer telefonu i adres e-mail są niezbędnymi danymi w procesie rekrutacji. Dzięki nim pracodawca będzie w stanie skontaktować się z Tobą w celu zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną. Warto podać również miejscowość, w której mieszkasz, a także informację o gotowości do relokacji. Będzie to istotne zwłaszcza w sytuacji, gdy dana firma posiada filie w innych miastach lub wysyła swoich pracowników na częste wyjazdy służbowe. Nie wpisuj jednak pełnego adresu zamieszkania, stanu cywilnego, ani daty urodzenia – informacje te nie będą istotne podczas procesu rekrutacyjnego.

CV dla nauczyciela wzór

Opis osiągnięć nauczyciela - jak napisać podsumowanie zawodowe?

Podsumowanie zawodowe to parę zdań o Tobie. Najlepiej, aby składało się z około 50 słów. Umieszcza się je na górze dokumentu, tak, aby pracodawca mógł się z nim zapoznać na początku. Zawrzyj tam informacje o swoich celach zawodowych oraz największych osiągnięciach. Skonstruuj ten tekst tak, aby zachęcał on pracodawcę do dalszego czytania, a następnie – do zatrudnienia Cię. Podsumowanie zawodowe powinno być dopasowane do oferty pracy – zadaj sobie pytanie: jaki może być cel zawodowy nauczyciela? Możesz w nim zawrzeć także informacje o tym dlaczego chcesz pracować w danej firmie i co motywuje Twoją decyzję. Pamiętaj, że w dalszej części dokumentu podasz więcej informacji o sobie – wybierz tu zatem te najważniejsze.

CV pedagoga - jakie umiejętności powinien mieć nauczyciel?

Niezależnie od tego, czy zamierzasz stworzyć CV nauczyciela języka angielskiego, czy CV nauczyciela wf, warto opisać w nim swoje umiejętności. Sekcja ta jest istotna, ponieważ pozwala pracodawcy z łatwością sprawdzić, czy posiadasz wymagane umiejętności na dane stanowisko. Zastanów się przy tym, jakie cechy będą istotne przy nauczaniu przedmiotu, który stanowi Twoją specjalizację. Jeśli przykładowo interesuje Cię CV nauczyciela przedszkola, to dobrze postrzeganymi cechami będą na pewno: cierpliwość, dobry kontakt z dziećmi oraz kreatywność.  Sekcję umiejętności dopasuj do ogłoszenia. Sprawdź dokładnie co jest potrzebne na danym stanowisku. Jeżeli posiadasz takie cechy – śmiało wpisz je do życiorysu. Jeśli nie – postaraj się zastąpić je czymś równie wartościowym. Zacznij jednak wypisywanie od tych, które pokrywają się z wymaganiami pracodawcy. Dzięki temu zabiegowi przełożony będzie miał przekonanie, że szuka właśnie Ciebie, ponieważ to Twoje CV będzie idealnie odpowiadało na jego potrzeby i braki w personelu. 
szablon cv nauczyciela

Jakie inne umiejętności możesz zawrzeć w życiorysie nauczyciela?

  • umiejętność korzystania z interaktywnych pomocy naukowych;
  • dobrze rozwinięte umiejętności interpersonalne;
  • łatwe nawiązywanie kontaktów z uczniami i motywowanie ich do nauki;
  • tworzenie autorskich sposobów na zachęcanie uczniów do zdobywania wiedzy.

CV dla nauczyciela - jak opisać doświadczenie?

Sekcja, w której opisujesz swoje doświadczenie, jest istotna zarówno z Twojej perspektywy, jak i przełożonego. Ty możesz wykorzystać tę przestrzeń na pochwalenie się tym, co już robiłeś w życiu, a pracodawca może się przekonać, czy będziesz zupełnie nowy w branży, czy jednak coś już wiesz. Bardzo ważny jest konkretny zakres obowiązków, w tym dane liczbowe. Określ swoje wyniki w poprzednim miejscu pracy, aby pokazać na co Cię stać.

Jak napisać CV nauczyciela - w jaki sposób stworzyć opis osiągnięć?

Wyróżniłeś się jakoś w poprzednim miejscu pracy? Może Twoi wychowankowie zdobywali najwięcej nagród w różnych konkursach? Sam zapracowałeś na jakieś wyróżnienie? Może wprowadziłeś innowacyjne rozwiązania, które usprawniły działanie placówki? Jeżeli odniosłeś duży sukces – pochwal się tym. Dobrze, aby pracodawca wiedział, że wyróżniasz się spośród innych kandydatów zaradnością, kreatywnością i świetnymi pomysłami!

Osiągnięcia możesz wpisać w osobnej sekcji lub uwzględnić je wewnątrz doświadczenia. W obu sytuacjach warto wspomnieć o miejscu pracy, w którym odniosłeś ten sukces, oraz o stanowisku, na którym wtedy byłeś zatrudniony. 

Zainteresowania w CV nauczyciela - czy warto o nich wspomnieć?

Nie ważne, czy piszesz CV nauczyciela matematyki, czy CV nauczyciela języka angielskiego – dobrym pomysłem będzie wspomnienie o swoich zainteresowaniach. Dzięki takiej informacji pracodawca dowie się więcej o Tobie. Ponadto – jeżeli Twoje zainteresowania pokrywają się z wykonywanym zawodem (np. ciekawi Cię psychologia wychowania dziecka), to przełożony odniesie wrażenie, że świetnie sprawdzisz się na tym stanowisku. Będzie ponadto wiedział, że nie zrezygnujesz zbyt szybko z pracy i że może od Ciebie oczekiwać dobrych wyników. Z drugiej strony – jeśli do Twoich zainteresowań należy coś spoza branży, w której chcesz zostać zatrudniony, to także dobra wiadomość. Takie hobby świadczy bowiem o umiejętności oddzielania pracy od czasu wolnego. Jest to niezwykle istotne, zwłaszcza z perspektywy uniknięcia wypalenia zawodowego. 

Zwróć jednak uwagę na to, aby nie wpisywać zainteresowań, które pracodawca może uznać za kontrowersyjne. Posiadasz dużo zainteresowań? Nie podawaj ich wszystkich – postaraj się ograniczyć do dwóch – trzech. Pamiętaj też, że pracodawca może zapytać Cię o któreś z nich. Wybieraj zatem tylko te, o których lubisz rozmawiać. 

Wzory CV dla nauczycieli - czy umieszczenie zdjęcia jest konieczne?

Dodanie zdjęcia do Curriculum Vitae nie jest obowiązkowe. Warto jednak to zrobić – dlaczego? Fotografia z pewnością przyciągnie uwagę, co jest ważne zwłaszcza, gdy do danej firmy spływa wiele życiorysów. Pamiętaj, aby zdjęcie było profesjonalne i przedstawiało tylko Ciebie. 

Chcesz CV, które pomoże znaleźć Ci prace?

CV wzór nauczyciel - co daje klauzula o ochronie danych osobowych?

Pamiętaj, aby koniecznie zawrzeć w CV klauzulę o ochronie danych osobowych. Dzięki niej pracodawca będzie miał prawo wykorzystać Twoje dane w celach rekrutacyjnych. Oznacza to, że bez umieszczenia tej klauzuli, nie ma możliwości, abyś zdobył zatrudnienie, ponieważ przełożony nie będzie mógł wykorzystać nawet Twojego numeru telefonu, aby zadzwonić. 

List motywacyjny nauczyciel - czy jest konieczny? Jak go napisać?

Pracodawca wymaga załączenia listu motywacyjnego? Napisanie go sprawia Ci trudność? Zaradzimy temu! Przede wszystkim pamiętaj, że list motywacyjny warto napisać niezależnie od tego, czy jest on koniecznością czy tylko wyjściem opcjonalnym. Jak to jednak zrobić?

List motywacyjny do dyrektora szkoły powinien być uzupełnieniem CV. Nie powtarzaj w nim treści, które już znajdują się w życiorysie, ale możesz go wykorzystać do rozwinięcia kwestii, które tam poruszyłeś. Dobrym pomysłem będzie także dodanie nowych informacji o osiągnięciach czy ukończonych kursach. Warto w liście motywacyjnym wspomnieć też o powodzie, dla którego chcesz pracować akurat w tej firmie. Możesz również napisać o motywacji do wykonywania wybranego zawodu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *