szablony cv

Nowa praca zwykle oznacza nowe możliwości – wyższa pensja, szansa na rozwój, sposób na wykorzystanie skrywanych umiejętności. Między innymi takie argumenty przemawiają za zmianą zatrudnienia. Podstawą każdego procesu rekrutacyjnego na konkurencyjnym rynku pracy jest odpowiednio przygotowane CV. W tym przypadku to niewątpliwie treść odgrywa kluczową rolę, jednak nie można zapomnieć także o strukturze i wyglądzie dokumentu. Poszczególne elementy życiorysu, zgodnie z przyjętymi zasadami, powinny znajdować się w określonych miejscach. Chcesz uniknąć błędu? Wybierz szablony CV do pobrania. To prosty i szybki sposób, by stworzyć oryginalny dokument w kilka minut i zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie.

CV szablon - co to takiego?

Szablon CV to inaczej puste CV do wypełnienia. Wystarczy, że gotowy formularz wypełnisz treścią, pobierzesz gotowy plik w formacie PDF i prześlesz potencjalnemu pracodawcy. Przygotowane przez nas szablony CV są zgodne z aktualnymi trendami i wymogami branży rekrutacyjnej. Dzięki temu zyskujesz pewność, że Twoja aplikacja nie zostanie odrzucona z powodów formalnych, a ciekawy życiorys nie umknie uwadze rekrutera. Szukasz pracy w branży nowoczesnej, formalnej, a może kreatywnej? Stworzyliśmy szeroki wybór różnorodnych propozycji – wybierz gotowy szablon CV i rozpocznij poszukiwania wymarzonej pracy w każdym zawodzie. Ciekawy wygląd, styl, układ i kolorystyka naszych wzorów, pozwolą Ci się wyróżnić na tle pozostałych kandydatów. 

Chcesz CV, które pomoże znaleźć Ci prace?

CV szablony - dlaczego warto?

W sieci z pewnością znajdziesz darmowe szablony CV do pobrania, jednak nie da się ukryć, że są one bardzo trudne do formatowania. Z kolei tworzenie dokumentu w MS Word lub Dokumentach Google jest niezwykle żmudne i czasochłonne. Nic dziwnego, że dla wielu osób perspektywa tworzenia CV jest smutną koniecznością. Samo poszukiwanie pracy to zadanie wystarczająco stresujące, dlatego przykładowe CV pozwolą Ci zaoszczędzić sporo czasu i energii. 

 

Wybierz szablon CV do pobrania, który najbardziej przypadł Ci do gustu, wypełnij puste rubryki, dostosuj czcionki oraz kolorystykę i oczekuj zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną. Każdy z naszych wzorów możesz pobrać w formacie PDF, dzięki czemu zyskujesz pewność, że Twój życiorys zachowa niezmieniony wygląd, zgodny z najnowszymi standardami rekrutacji.

szablon cv
cv szablon

Nasze wzory CV do pobrania to przede wszystkim:

 • szeroki wybór wysokiej klasy szablonów dostosowanych do każdej branży – decydujesz się na prosty szablon CV, a może interesuje Cię profesjonalne CV? Wybierając szablon, kieruj się indywidualnymi preferencjami i specyfiką zawodu;
 • nasze gotowe szablony CV są bardzo intuicyjne w edycji, a umieszczone podpowiedzi dodatkowo ułatwiają pracę nad dokumentem;
 • szablony CV to duża dowolność – kolor i rodzaj czcionki czy liczba sekcji zależą wyłącznie od Twoich preferencji, a wybrany wzór możesz zmienić nawet na etapie tworzenia. Nic na tym nie tracisz, ponieważ zawarte dane zostaną przeniesione do nowego formularza. To najprostszy sposób na zaprojektowanie idealnego CV;
 • szablon CV do pobrania jest w formacie PDF, dzięki czemu żadna niepowołana osoba nie ma możliwości jego edycji, a wygląd i układ dokumentu zostaną dostarczone pracodawcy w niezmienionej formie.

Jak wybrać odpowiedni szablon CV?

Wybór odpowiedniego CV może nie być łatwy, szczególnie że na rynku istnieje wiele dostępnych propozycji. Warto, by Curriculum Vitae było dopasowane do zawodu lub branży, w której szukasz zatrudnienia, ale oferujemy też wiele uniwersalnych szablonów, sprawdzających się w każdej sytuacji. Skorzystaj z naszych wskazówek, które ułatwią Ci Wybór odpowiedniego wzoru.

 

 1. Przede wszystkim musisz poznać specyfikę swojej branży, aby wiedzieć, na co możesz sobie pozwolić. Księgowa wybierze prosty i stonowany szablon, z kolei specjalista ds. marketingu powinien wykazać się kreatywnością i postawić na bardziej wyróżniający się wzór.
 2. Jeśli masz taką możliwość, postaraj się poznać styl komunikacji obowiązujący w firmie, do której aplikujesz. W ten sposób odpowiednio dopasujesz treść CV do panujących standardów i pokażesz, że odnajdziesz się w nowym środowisku.
 3. Zanim rozpoczniesz proces tworzenia dokumentów aplikacyjnych, przemyśl dokładnie, w jaki sposób chcesz się zaprezentować, aby wywrzeć jak najlepsze wrażenie. 
 4. Przemyśl dokładnie, które sekcje CV są najważniejsze w Twojej karierze. Możemy podpowiedzieć, że pracodawcy najczęściej zwracają uwagę na podsumowanie zawodowe, doświadczenie oraz posiadane umiejętności, warto z większą uwagą skupić się na tych sekcjach.
 5. Upewnij się, że wybrany szablon CV posiada wolną rubrykę na zdjęcie oraz aktualną klauzulę CV.
 6. Sprawdź treść pod kątem literówek, błędów interpunkcyjnych i ortograficznych. Warto do wcześniej przygotowanego dokumentu powrócić po 2-3 dniach, byś miał pewność, że nic nie umknęło Twojej uwadze.
 7. Oceń wizualną prezentację oraz przejrzystość swojego życiorysu, sprawdź dopasowanie czcionek i kolorystykę oraz upewnij się, że wybrany szablon CV odpowiada potrzebom branży i został dopasowany do Twojego stylu.

 

Różnorodność naszych szablonów pozwoli Ci podkreślić Twoją osobowość. Rekruter przeglądający każdego dnia dziesiątki podobnych dokumentów, z pewnością zwróci uwagę na oryginalną aplikację i z większą chęcią zapozna się z jej treścią. 

 

Chcesz CV, które pomoże znaleźć Ci prace?

Profesjonalne CV - szablon do pobrania ułatwi Ci zadanie

Idealne CV jest przede wszystkim przejrzyste, a najważniejsze informacje widoczne są na pierwszy rzut oka. Dokument nie powinien być zbyt długi, dlatego staraj się unikać mało istotnych informacji na rzecz kluczowych kwestii. Praca niezwiązana z branżą, szkoła średnia, umiejętności, których nie wykorzystasz na stanowisku, na które aplikujesz – takie informacje są całkowicie bezużyteczne dla pracodawcy. Najlepiej dopasować swój życiorys do ogłoszenia o pracę, tzn. wybrać takie kompetencje, które spełnią postawione w nim oczekiwania. Nie nadużywaj kolorów, pogrubień i kursywy w swoim CV, jednak najważniejsze elementy postaraj się podkreślić. Koniecznie pisz o największych osiągnięciach, Curriculum Vitae to najlepsze miejsce, by pochwalić się swoimi sukcesami. Profesjonalne CV powinno również zawierać zdjęcie. Zadbaj o jego jakość i pamiętaj o przeznaczeniu. “Selfie z dziubkiem” z pewnością nie zrobi dobrego wrażenia na potencjalnym pracodawcy. 

przykłady cv

Wybierając szablon CV do pobrania, znacznie ułatwisz sobie zadanie. Gotowy wzór zawiera odpowiedni rozkład sekcji, graficzną skalę umiejętności, praktyczne wskazówki, a sam kreator jest bardzo łatwy w obsłudze. Wystarczy kilka chwil, by stworzyć CV, które otworzy Ci drzwi do kariery.

Jak stworzyć CV? Darmowe szablony czy profesjonalny kreator?

przykład cv

Nie każdy chce płacić za stworzenie CV. Darmowy szablon znajdziesz w internecie, jednak bez odrobiny umiejętności w zakresie obsługi programów komputerowych, zadanie może okazać się bardziej skomplikowane. Będziesz zmuszony samodzielnie umieścić zdjęcie, rozplanować poszczególne sekcje czy wybrać czcionki. Trzeba również mieć na uwadze, że nie każdy posiada wiedzę na temat rekrutacji, która pozwoliłaby na optymalne rozmieszczenie tych elementów. To wszystko może sprawić, że wyeksponowane zostaną zupełnie nieistotne rubryki, a przygotowany dokument nie będzie spełniał aktualnych wymogów. 

 

Profesjonalny kreator CV stwarza znacznie więcej możliwości. Przygotowane szablony są zgodne z wszelkimi standardami rynku pracy, ponieważ zostały opracowane przez specjalistów ds. rekrutacji. Taka alternatywa jest korzystniejsza i może skutecznie zwiększyć Twoje szanse w uzyskaniu zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną. Wiedza i umiejętności zaprezentowane w odpowiedni sposób to gwarancja, że potencjalny pracodawca przeanalizuje Twoją kandydaturę. 

Chcesz CV, które pomoże znaleźć Ci prace?