CV jest niewątpliwie bardzo ważne w procesie rekrutacji. W głównej mierze to jego zawartość decyduje o tym czy kandydat otrzyma zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, czy też nie. Prawidłowo stworzony dokument znacząco zwiększa szansę na zdobycie wymarzonej posady, z kolei błędnie – może Cię jej pozbawić. Curriculum Vitae powinno być dopasowane do oferty pracy, zawierać niezbędne sekcje, podkreślać profesjonalizm kandydata i przyciągać uwagę wyglądem. Wzór CV do wypełnienia to Twoja przepustka do kariery. Dzięki niemu unikniesz pomyłek i zrobisz odpowiednie wrażenie na rekruterach.

Wzory CV - spis treści:

Chcesz CV, które pomoże znaleźć Ci prace?

CV wzór - co musi znaleźć się w profesjonalnym dokumencie?

Głównym zadaniem rekrutera analizującym Twoje CV, jest weryfikacja wiedzy i kwalifikacji niezbędnych do wykonywania pracy na danym stanowisku. Jeśli zawrzesz w swoim życiorysie najważniejsze z punktu widzenia pracodawcy informacje, to jest duża szansa, że zostaniesz zaproszony do kolejnego etapu rekrutacji. Warto również uzupełnić dokument o dodatkowe treści dotyczące zainteresowań czy planów zawodowych. Elementy, których nie możesz pominąć to:

 

 • dane osobowe – najważniejsze z nich, czyli imię, nazwisko, numer telefonu i adres e-mail koniecznie musisz umieścić, bardziej szczegółowe informacje są zbędne;
 • doświadczenie – czyli przebieg Twojej działalności zawodowej z uwzględnieniem kluczowych obowiązków na danym stanowisku; 
 • wykształcenie – ukończone szkoły i zdobyte tytuły;
 • umiejętności – w tej sekcji warto wymienić takie umiejętności, jak: obsługa programów, znajomość konkretnych technik pracy, prawo jazdy oraz kompetencje miękkie np. umiejętność pracy pod presją czasu czy odpowiedzialność;
 • kursy i szkolenia – pokażą Twoje zaangażowanie i chęć ciągłego samodoskonalenia;
 • języki obce – wpisując języki obce, pamiętaj o podaniu stopnia ich znajomości;
 • aktualna klauzula RODO – bez niej Twoja aplikacja może nie zostać wzięta pod uwagę w procesie rekrutacji.  

 

Jak uniknąć wpadki i stworzyć w pełni profesjonalny dokument?  Gotowy wzór CV do wypełnienia będzie odpowiedzią na Twoje potrzeby. Projekt przygotowany przez specjalistów ds. rekrutacji zawiera wszystkie niezbędne sekcje, rozmieszczone z zachowaniem odpowiedniej kolejności. Twoim zadaniem jest jedynie wypełnienie pustych pól najważniejszymi informacjami. Dzięki temu wzór na CV dopasujesz do swoich potrzeb, nie popełnisz błędu, a sam życiorys stworzysz szybciej niż kiedykolwiek. Wybierz jeden z dostępnych szablonów i zwiększ swoje szanse na wymarzoną pracę. 

 

Jak napisać CV? Wzór - prosty sposób

Czy zastanawiałeś się kiedyś ile czasu potrzeba na samodzielne stworzenie życiorysu? Samo wykonanie szaty graficznej zajmie dużo czasu, a jeśli nie posiadasz nawet podstawowej wiedzy z zakresu specjalistycznych programów, może okazać się niewykonalne. Poza ogólnym wyglądem ważne jest także odpowiednie formatowanie, zgodność z aktualnymi trendami oraz interesująca treść. Kto by pomyślał, że na jeden dokument składa się tak wiele elementów, prawda? U nas znajdziesz wzór CV do pobrania, które w dużym stopniu ułatwią Ci to zadanie.

gotowe CV wzór
wzór na cv

Przygotowane przez nas darmowe wzory CV są różnorodne, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak bardzo różnią się poszczególne firmy, a każda z branż ma swoją określoną specyfikę. Zupełnie inny wzór na CV do pracy wybierze programista, a inny przedstawiciel branży kreatywnej, w której warto wykazać się oryginalnością. Dzięki naszym szablonom wybierzesz szatę graficzną dopasowaną do stanowiska, na które aplikujesz.

Jak napisać CV do pracy? Gotowy wzór - elementy, o których musisz pamiętać

Podczas przygotowywania naszych wzorów kierowaliśmy się najważniejszymi cechami idealnego CV. Jakie to cechy?

 

 • Estetyka i kreatywność – CV wzór do wypełnienia powinien być ciekawy i oryginalny, aby przyciągnąć uwagę rekrutera. To dokument, którego zadaniem jest zobrazowanie kompetencji pracownika, ale też motywacji do działania, nie tylko od strony tekstowej, ale również graficznej;
 • Przejrzystość – odpowiednie rozmieszczenie poszczególnych sekcji, stosowanie wypunktowań, podkreślanie najważniejszych informacji, to elementy, które sprawiają, że darmowy wzór CV będzie czytelny, a co za tym idzie, rekruter chętnie się z nim zapozna. 
 • Logika – CV to nie miejsce na szczegółowy opis Twojej kandydatury krok po kroku, cały sens polega na tym, aby wybrać te informacje, które są najważniejsze z perspektywy pracodawcy i mogą pozytywnie wpłynąć na decyzję o zaproszeniu Cię na rozmowę kwalifikacyjną. 
 • Indywidualność – zdecydowanie nie warto tego samego CV wysyłać do wielu firm, a na każde stanowisko przygotować odrębny dokument. Wzór CV powinien być również dopasowany do Ciebie, dlatego w naszym kreatorze możesz dowolnie zmieniać czcionki, kolorystykę oraz wybrać istotne dla Ciebie sekcje. 

 

To kilka istotnych kwestii, które trudno uwzględnić podczas samodzielnego przygotowywania CV. Właśnie dlatego warto skorzystać z gotowych wzorów stworzonych przez profesjonalistów. Nasze darmowe wzory CV do pobrania są wielokrotnie weryfikowanie i konsultowane ze specjalistami. Skorzystanie z takiego szablonu minimalizuje ryzyko, że umieścisz niewłaściwe dane lub błędnie je zaprezentujesz. 

 

Chcesz CV, które pomoże znaleźć Ci prace?

Co wybrać? CV wzór PDF czy CV wzór Word?

W internecie możesz spotkać gotowe wzory CV do pobrania w formacie PDF lub DOC. Najczęściej wybieraną formą jest ta pierwsza, dlaczego? Wzór CV PDF bardzo łatwo można wydrukować bez ryzyka zepsucia aktualnego układu tekstu. Co więcej, taki szablon uniemożliwia edycję, dzięki czemu każda ze stron zyskuje pewność, że nikt niepowołany nie wprowadził zmian w dokumencie. To także sprawdzona opcja, jeśli rekruter lub inna osoba przeglądająca CV nie dysponuje najnowszą wersją programu do otwierania arkuszy tekstowych. W ten sposób masz pewność, że projekt zostanie otworzony dokładnie w takiej formie, jak go przygotowałeś.

Dlaczego warto zdecydować się na gotowe wzory CV?

Korzystanie ze specjalistycznego kreatora CV to przede wszystkim sposób na oszczędność czasu i ułatwienie sobie żmudnego procesu tworzenia życiorysu. To proste i intuicyjne narzędzie online, dzięki któremu w bardzo prosty sposób wygenerujesz profesjonalne CV, a całość potrwa jedynie kilka minut. Przygotuj najważniejsze informacje na temat swojej kandydatury, wybierz jeden z dostępnych wzorów i wygeneruj profesjonalny dokument w formacie PDF. Na każdym etapie tworzenia możesz cofnąć się do poprzednich sekcji, by modyfikować wprowadzone wcześniej informacje. Podpowiedzi ułatwiają cały proces, a opcja podglądu umożliwia bieżące kontrolowanie zmian wprowadzanych w CV.

proste cv wzór
wzór cv do wypełnienia

Wzory CV to praktyczne, a jednocześnie profesjonalne rozwiązanie. Nasze propozycje spełniają wszelkie standardy rynkowe cenione przez rekruterów. Dostępne szablony są na bieżąco modyfikowane z uwzględnieniem aktualnych trendów rekrutacyjnych. Generowanie CV nigdy nie było prostsze:

 

 1. Wybierz wzór;
 2. Uzupełnij go informacjami;
 3. Pobierz gotowy dokument;
 4. Zapisz plik i aplikuj na wybrane przez siebie stanowisko. 

 

CV przykład - czym się kierować podczas wyboru?

 • Rodzaj stanowiska i specyfika firmy, w której chcesz pracować;
 • wyeksponowanie sekcji, które są szczególnie ważne w Twojej branży;
 • obecność kluczowych elementów, takich jak klauzula CV oraz zdjęcie;
 • wizualny wygląd wzoru;
 • indywidualne preferencje oraz dopasowanie do Twojego stylu i charakteru.

Chcesz CV, które pomoże znaleźć Ci prace?