Szablon CV dla logistyka

Logistyka to przyszłościowa branża. Jeżeli zarządzanie skomplikowanymi procesami i skuteczna organizacja pracy nie jest dla Ciebie problemem – masz naprawdę duże szanse na rozwój zawodowy. Od świetnego stanowiska i kolejnych szczebli awansu dzieli Cię tylko jedno – profesjonalne CV logistyka i list motywacyjny. Sprawdź, jak pokonać konkurencję w procesie rekrutacyjnym.

Spis treści:

CV logistyk - od czego zacząć?

Tworząc CV logistyka, pamiętaj, że masz tylko kilka sekund na przekonanie rekrutera, że jesteś idealnym kandydatem na to stanowisko. Co przyciągnie jego uwagę? Zwięzłe, aczkolwiek treściwe podsumowanie zawodowe. Krótki opis Twoich kluczowych kompetencji i ważnych osiągnięć zawodowych, może przesądzić o otrzymaniu zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną. Tworząc cel zawodowy w CV, odnieś się do potrzeb konkretnego pracodawcy, możesz też wspomnieć o swoich dalszych planach zawodowych.

Jak może wyglądać przykładowe podsumowanie zawodowe logistyka?

Jestem logistykiem z 7-letnim doświadczeniem w branży transportowej. Potrafię skutecznie planować i zarządzać łańcuchem dostaw. Nadzoruję pracę 5-osobowego zespołu spedytorów. Biegle posługuję się językiem angielskim i rosyjskim. Szukam nowych wyzwań zawodowych w obszarze nadzorowania i planowania.

szablon CV dla logistyka

Chcesz CV, które pomoże znaleźć Ci pracę?

Logistyk CV - jak opisać doświadczenie zawodowe?

Doświadczenie zawodowe, a dokładnie zakres wykonywanych przez Ciebie obowiązków na poprzednich stanowiskach –  jest dla pracodawcy najważniejszym elementem CV. Poświęć mu wystarczająco dużo uwagi i zadbaj o każdy detal, aby zrobić dobre wrażenie. Pamiętaj o kilku podstawowych zasadach:

 • odwrócona chronologia – ostatnie miejsce pracy umieść na samej górze sekcji;
 • podawanie pełnych nazw firm oraz zajmowanych stanowisk;
 • dokładne określanie ram czasowych (miesiąc oraz rok rozpoczęcia i zakończenia pracy).

Podczas tworzenia tej sekcji, sugeruj się ofertą pracy. Pracodawca wymaga doświadczenia w pracy z konkretnymi systemami, a na poprzednim stanowisko miałeś okazję je poznać? Koniecznie zawrzyj tę informację jako pierwszą. Dzięki temu Twój potencjalny przełożony odniesie wrażenie, że doskonale spełniasz jego oczekiwania.

Chcesz wypaść jeszcze lepiej? Napisz o swoich sukcesach zawodowych! Nawet niewielkie działania mogą mieć duże znaczenie i przyczynić się do sukcesu firmy. W tym przypadku stawiaj na konkrety – dane liczbowe i procentowe zawsze wyglądają wiarygodnie.

CV logistyka - wzór doświadczenia zawodowego:

05.2015 – 05.2022 – TransPol
Stanowisko: Logistyk

Obowiązki:
Organizacja i zarządzanie całym łańcuchem logistycznym;
zarządzanie powierzchnią magazynową;
zarządzanie pracą 5-osobowego zespołu;
zapewnianie sprawnego procesu dystrybucji w całym łańcuchu dostaw
realizacja wskaźników operacyjnych i ekonomicznych procesów logistycznych

Osiągnięcia:
Zwiększenie efektywności o 15% poprzez wdrażanie zmian optymalizujących procesy logistyczne.

Jakie cechy logistyka pomogą Ci zdobyć zatrudnienie?

Pracodawcy chętnie współpracują z osobami, które wiedzą, jak usprawnić działanie firmy oraz chętnie wprowadzają innowacyjne rozwiązania z zakresu dystrybucji i transportu. W tym zawodzie istotne są kompetencje twarde, ale i miękkie, takie jak analityczne myślenie, szybkość w podejmowaniu decyzji czy umiejętność pracy pod presją czasu. 

Jak opisać to wszystko w CV? Najlepiej w punktach lub od myślników. Stosuj krótkie hasła, najlepiej, aby każde z nich mieściło się w jednej linijce. Zaleca się także podział umiejętności na kompetencje twarde i miękkie. Zobacz przykład!

Umiejętności logistyka CV

Kompetencje twarde:
znajomość systemu SAP;
biegłość w posługiwaniu się MS Excel;
znajomość języka angielskiego – C1;
znajomość języka rosyjskiego – B2.

Kompetencje miękkie:
umiejętności analityczne;
umiejętność rozwiązywania problemów;
umiejętność szybkiego podejmowania decyzji;
umiejętność zarządzania kapitałem ludzkim.

CV logistyka po angielsku

Pamiętaj, że znajomość języków obcych jest niezwykle istotna na stanowisku logistyka, a coraz częściej stanowi wręcz warunek niezbędny do uzyskania zatrudnienia. Jeżeli aplikujesz do międzynarodowej firmy, możesz swoje CV stworzyć w języku angielskim. Oto kilka praktycznych wskazówek:

 • w angielskim CV podawaj tylko podstawowe dane osobowe (imię i nazwisko, nr telefonu i adres e-mail);
 • nie zamieszczaj zdjęcia;
 • koniecznie zawrzyj podsumowanie zawodowe;
 • nazwy firm podawaj w ich oryginalnym brzmieniu;
 • nie umieszczaj klauzuli CV, jeżeli aplikujesz za granicę (jeżeli chcesz pracować w Polsce, ale w firmie o międzynarodowym charakterze – przetłumacz treść klauzuli na język angielski).

Jak zaprezentować wykształcenie w CV logistyka?

Kierunkowe wykształcenie jest w tej branży mile widziane, ale mimo wszystko najważniejsze są umiejętności i doświadczenie. Warto o tym pomyśleć już w trakcie edukacji i uczestniczyć w różnego rodzaju kursach oraz szkoleniach. Sekcja z wykształceniem nie powinna być przesadnie rozbudowana – wystarczą lata edukacji, nazwa szkoły, kierunek oraz uzyskany tytuł.

Zobacz przykład:
10.2020 – 09.2015 – Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu
Kierunek: Logistyka
Uzyskany tytuł: Magister

Chcesz CV, które pomoże znaleźć Ci pracę?

Czy warto pisać o zainteresowaniach w CV?

Praca jest Twoją pasją? Chcesz pokazać się z innej strony? Posiadasz niebanalne hobby? To sytuacje, w których zdecydowanie warto pisać o zainteresowaniach w swoim CV. Nie twórz jednak długiej opowieści o swojej pasji – ogranicz się do dwóch – trzech hobby, które zainteresują pracodawcę.

CV nie może być nudne

Wygląd dokumentów aplikacyjnych ma ogromne znaczenie w procesie rekrutacyjnym. Zarówno CV, jak i list motywacyjny powinny być czytelne i przejrzyste. Rekruter chętniej zapozna się z estetycznym życiorysem, w którym wszystkie informacje są doskonale widoczne. Jeżeli nie chcesz poświęcać wielu godzin na tworzenie Curriculum Vitae, możesz skorzystać z internetowego kreatora. Gotowe szablony CV dla logistyka wystarczy uzupełnić odpowiednimi informacjami, a gotowy plik pobrać w formacie PDF.

Jak napisać list motywacyjny logistyka?

“Prześlij CV wraz z listem motywacyjnym” – taki zapis w ofercie pracy sprawia, że od razu rezygnujesz z wymarzonej posady? Zupełnie niepotrzebnie! Tworzenie listu motywacyjnego wcale nie jest trudne. Wymaga jedynie chęci i odrobiny wiedzy. Dzięki naszym wskazówkom napiszesz go bez problemu:

 • zadbaj o formalny styl wypowiedzi i oficjalny wygląd dokumentu;
 • rozbuduj informacje zawarte w CV, podaj przykłady wykorzystania swoich umiejętności w praktyce;
 • napisz, co firma zyska, zatrudniając właśnie Ciebie;
 • posługuj się konkretnymi danymi;
 • postaraj się zmieścić na jednej stronie A4.

 

CV logistyka wzór

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *