Szablon CV dla niani – co napisać o sobie jako niani w CV?

Od zawsze lubiłaś pracę z dziećmi? Uważasz, że sprawdziłabyś się na stanowisku niani? Szukasz pracy w tym zawodzie, ale nie wiesz, jak przygotować CV dla opiekunki dziecięcej? Zapoznaj się z poniższym artykułem, a poznasz zasady, których stosowanie zapewni Ci stworzenie idealnego życiorysu. Dobre CV dla niani to klucz do otrzymania wymarzonej posady – zatem do dzieła!

Szablon CV dla niani - spis treści:

Chcesz CV, które pomoże znaleźć Ci prace?

CV do żłobka wzór - gdzie możesz wykorzystać poniższe porady?

Szukasz pracy jako niania w prywatnym domu? A może chcesz zajmować się dziećmi zawodowo w przedszkolu lub żłobku? Możesz wykorzystać poniższe rady do wszystkich tych sytuacji – dostosowując jednak konkretne informacje do swojej aktualnej sytuacji. Nie podawaj danych znalezionych w internecie – wpisz własne. 

CV opiekunka w żłobku

CV opiekunka w żłobku - co na początek?

Podczas przygotowania CV dla opiekunki dziecięcej powinnaś zacząć od podstawowych informacji, takich jak: imię, nazwisko, adres e-mail oraz numer telefonu. Inne dane nie będą konieczne – podanie ich (np. adresu zamieszkania) może zostać potraktowane jako brak profesjonalizmu ze strony kandydatki).

Pamiętaj też, aby umieść w życiorysie swoje zdjęcie. Powinno ono przedstawiać tylko Ciebie i wskazywać na Twój profesjonalizm. Musisz wyglądać na fotografii na osobę odpowiedzialną – aby rodzice chętniej zostawili z Tobą swoje dzieci. Niestety większość z nich, oprócz kierowania się Twoim CV dla niani, może przywiązać dużą wagę do wyglądu – dołożą wszelkich starań, aby ich pociechami zajmował się ktoś odpowiedni.

CV dla opiekunki do dzieci - czym jest podsumowanie zawodowe?

O tym, czy otrzymasz pracę, często decyduje fakt, czy osoba decyzyjna (np. rodzic lub dyrektor przedszkola) zapozna się z całym dokumentem. Jeżeli odpowiednio go do tego zachęcisz – Twoje szanse wzrosną. Curriculum Vitae posiada osobną sekcję, która służy właśnie do tego i jest to podsumowanie zawodowe. Dzięki niemu łatwiej się wyróżnisz – wiele osób nadal nie korzysta z tej formy w swoim CV dla niani

Czym jest takie podsumowanie zawodowe? To parę zdań o Tobie, Twoich największych sukcesach, osiągnięciach i celach zawodowych. Nie powinno być zbyt długie – około pięć zdań w zupełności wystarczy. Umieść je na górze dokumentu – dzięki temu rodzic/ dyrektor od razu zapozna się z tą częścią. Jeśli odpowiednio go zachęcisz – przejdzie do czytania kolejnych sekcji.

CV dla opiekunki dziecięcej - czy trzeba posiadać duże doświadczenie?

Sekcja “doświadczenie” jest istotna – pracodawca musi wiedzieć, czy pracowałaś już na podobnym stanowisku. Opisz dokładnie to, gdzie byłaś już zatrudniona, podając okres pracy, stanowisko oraz obowiązki, jakimi się zajmowałaś. Jeżeli posiadasz jakieś specjalne osiągnięcia z poprzedniej pracy – warto o nich wspomnieć. Doświadczenie ułóż w kolejności odwrotnie chronologicznej, czyli na górze umieść ostatnie obejmowane stanowisko, a na dole – najstarsze. Co napisać o sobie jako niani? Najlepiej skupić się na tych doświadczeniach, które w jakiś sposób nawiązują do oferty, na którą aplikujesz.

Umiejętności opiekunki dziecięcej - co warto tam zawrzeć?

Umiejętności opiekunki dziecięcej są bardzo ważną sekcją – to w niej wpisujesz wszystko to, co już potrafisz. Dzięki temu pracodawca może sprawdzić, czy spełniasz jego wymagania. W CV dla niani warto umieścić takie zdolności, które mogą mieć znaczenie na stanowisku, o które się ubiegasz. W przypadku opiekunki będą to np. cierpliwość, opiekuńczość czy spostrzegawczość. 

Umiejętności opiekunki dziecięcej CV - o czym jeszcze można napisać?

W tej sekcji warto wspomnieć też o językach obcych, którymi posługujesz się przynajmniej w stopniu komunikatywnym. Zaznacz przy każdej pozycji, w jakim stopniu je znasz – dzięki temu pracodawca będzie wiedział, czy jesteś w stanie np. nauczyć jego dzieci danego języka.

CV niania - jak opisać wykształcenie?

Wykształcenie jest nietypową sekcją. Nie powinno się w niej bowiem znaleźć zbyt dużo informacji. Twojego pracodawcę nie będzie interesować to, jaką szkołę podstawową ukończyłaś, a raczej, na jakim etapie edukacji aktualnie się znajdujesz. Wpisz tylko ostatnią pozycję. Wyjątek stanowi sytuacja, w której wcześniej ukończona szkoła może dać Ci przewagę podczas rekrutacji, np. uczęszczałeś do profilowanego liceum. 

W tej sekcji warto zawrzeć też informacje o odbytych kursach oraz uzyskanych certyfikatach – dzięki temu pokażesz przyszłemu pracodawcy, że chętnie uczysz się nowych rzeczy i jesteś dobrze przygotowany do objęcia danego stanowiska. 

CV opiekunka do dziecka - czy warto wspomnieć o zainteresowaniach?

Wielu ludzi uważa, że sekcja “zainteresowania” jest zbędna, ponieważ dla pracodawcy nie ma znaczenia, co lubisz robić. Okazuje się, że są oni w błędzie. Jeśli posiadasz jakieś hobby, to prawdopodobnie bardziej znasz się na tym temacie. Możesz nauczyć maluchy jak uprawiać dany sport, rysować lub wykonywać inne czynności, którymi się pasjonujesz. Dodatkowo każde z zainteresowań świadczy o tym, że:

 • będziesz lepiej wykonywał swoje obowiązki – jeśli ciekawią Cię tematy związane z zawodem;
 • potrafisz odpocząć po pracy – jeśli interesuje Cię coś spoza tematyki pracy.

CV opiekunka dziecięca - czy klauzula RODO to konieczność?

W każdym CV dla niani musi się znaleźć aktualna klauzula RODO. Jest to zgoda na przetwarzanie danych osobowych, konieczna przy procesie rekrutacyjnym. Pamiętaj zatem, aby upewnić się, czy umieściłaś ją w swoim życiorysie.

Chcesz CV, które pomoże znaleźć Ci prace?

Przykładowe CV opiekunki dziecięcej - jak może wyglądać niania CV?

Dane osobowe
Amelia Kowalczyk
Niania
Numer telefonu: 559 923 001
Adres e-mail: [email protected]

Podsumowanie zawodowe
Jestem nianią z 5-letnim doświadczeniem. Pracowałam zarówno z dziećmi w wieku 2-3 lat, jak i starszymi (wiek przedszkolny oraz początek szkoły podstawowej). Jestem spokojna, opanowana i cierpliwa. Dobrze dogaduję się też z młodzieżą, więc starsze rodzeństwo maluchów nie sprawi mi problemu. Szukam pracy dorywczej, najlepiej na pół etatu.

Doświadczenie
1.06.2018 – 1.07.2023 
Opiekunka do dzieci w prywatnym domu

Obowiązki:

 • dbanie o bezpieczeństwo dzieci (chłopiec w wieku 2 lat oraz dziewczynka w wieku 6 lat w momencie przyjęcia posady);
 • pomoc w rozwoju dzieci – czytanie książek, organizowanie zabaw edukacyjnych, uczenie podstawowych umiejętności, takich jak sprzątanie po sobie czy samodzielne czytanie;
 • przygotowywanie posiłków;
 • pilnowanie dzieci podczas spacerów, zabaw na placu zabaw oraz w domu.

Umiejętności:

 • cierpliwość;
 • spokojna natura i opanowanie;
 • zdolności kucharskie oraz aktualna książeczka sanepidowska;
 • kreatywność – samodzielne wymyślanie zabaw oraz opowieści;
 • znajomość języka angielskiego na poziomie C1
 • znajomość języka hiszpańskiego na poziomie B1.

Wykształcenie:
2019 – obecnie 
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza
Psychologia
Tytuł: magister

Zainteresowania
Interesuję się pieczeniem. Mogę przygotowywać słodkie przysmaki dla maluchów lub uczyć je, jak to robić, w przypadku starszych dzieci.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez ………………… w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.

Zobacz nasze szablony CV!

List motywacyjny opiekunka dziecięca bez doświadczenia - czy warto go pisać?

Zastanawiasz się, czy warto napisać list motywacyjny? Słyszałeś, że powinieneś to zrobić, ale nie przekonuje Cię to? Dlaczego list motywacyjny jest dobrym pomysłem?

List motywacyjny niania - czemu to dobry pomysł?

List motywacyjny jest rozszerzeniem CV dla niani. Nawet jeśli pracodawca nie wymaga od Ciebie tego dokumentu, możesz w ten sposób pokazać, że bardzo zależy Ci na tym stanowisku. Dodatkowo przekażesz tą drogą więcej informacji o sobie, uzasadniając jednocześnie, dlaczego chcesz zdobyć akurat tę pracę. 

List motywacyjny opiekunka dziecięca bez doświadczenia - czy da się go napisać?

Jeśli nie posiadasz dużego doświadczenia, napisanie listu motywacyjnego, jest tym bardziej dobrym pomysłem. Uzasadniając, dlaczego zależy Ci na tej posadzie i podając więcej informacji o sobie, możesz wypełnić niedosyt, jaki będzie towarzyszył pracodawcy po zobaczeniu Twojego CV dla opiekunki dziecięcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *