Szablon CV dla elektryka

W XXI wieku trudno jest wyobrazić sobie życie bez prądu. Elektrycy dbają o to, aby we wszystkich budynkach był do niego bezproblemowy dostęp. Ich praca się nie kończy – cały czas pojawiają się nowe zlecenia, które należy zrealizować. Odpowiednio wykwalifikowany elektryk nie powinien mieć problemu ze znalezieniem zatrudnienia. Wiedza i umiejętności jednak nie zawsze okażą się wystarczające. Pracodawcy oczekują dostarczenia dobrze zrobionego CV. Jak przygotować szablon CV dla elektryka, aby przemawiał na Twoją korzyść, a nie zrujnował Twoje szanse na zarobek? 

Szablon CV dla elektryka - spis treści:

CV elektryk - dlaczego to tak ważne?

Pamiętaj, że w rekrutacji bardzo ważne jest pierwsze wrażenie. Jest ono ściśle powiązane z CV. Pracodawca na początku zobaczy Twój życiorys, a dopiero później zaprosi Cię na rozmowę. Aby do niej doszło, musisz jednak odpowiednio się zaprezentować w Curriculum Vitae. Nawet, jeśli Twoi znajomi z branży cenią sobie profesjonalizm, którym się charakteryzujesz – rekruter może o tym nie wiedzieć. Stwórz dokument, który od razu rzuci mu się w oczy. Niech nie szuka spośród innych kandydatów, a od razu wybierze Ciebie! 

Chcesz CV, które pomoże znaleźć Ci prace?

CV elektryka - jak stworzyć dokument?

W celu przygotowania Curriculum Vitae musisz zdecydować się na jeden ze sposobów: samodzielne tworzenie, opieranie się na szablonie z internetu lub skorzystanie z kreatora CV na naszej stronie. 

Pierwsza z możliwości jest dobra, o ile posiadasz duże doświadczenie w robieniu tego dokumentu aplikacyjnego i jesteś obeznany z programami graficznymi. Nie wystarczy wypisać informacji o sobie w Word. 

Druga z opcji pozwala Ci zainspirować się czymś, co już powstało. Takie szablony są jednak wykorzystywane przez wielu ludzi, co niesie ze sobą negatywne skutki. Twoje CV będzie bardzo podobne do dokumentów innych kandydatów, przez co trudniej Ci będzie się wyróżnić. 

Ostatnia z propozycji jest najlepsza. Daje duże możliwości, niezależnie od tego, czy posiadasz doświadczenie w tworzeniu takich pism, czy nie. Program poprowadzi Cię krok po kroku przez wszystkie niuanse tworzenia życiorysu. Da Ci ponadto przewagę, ponieważ znacznie mniej osób zdecyduje się na skorzystanie z takiej pomocy. Dzięki temu pracodawca przyjrzy się bliżej Twojemu dokumentowi. Kwalifikacje, które zaprezentujesz, będą miały szansę, by wybrzmieć. 

Dowiedz się więcej: Przykładowe CV

CV elektryk wzór - co zawrzeć w dokumencie?

Przede wszystkim zacznij od uzupełnienia swoich danych osobowych i kontaktowych. Skup się na dobraniu tych, które są istotne podczas procesu rekrutacyjnego. Będą to zatem: imię, nazwisko, numer telefonu i adres e-mail. Jeśli chcesz, możesz dodać także informację o swojej miejscowości. Różni się ona od miejsca, w którym znajduje się siedziba firmy? Warto napisać o możliwości relokacji. Dzięki temu rekruter nie odrzuci twojego CV tylko z powodu długich dojazdów. 

Nie podawaj natomiast informacji o swoim stanie cywilnym czy pełnym adresie zamieszkania. To nie są dane, które pracodawca musi poznać, aby zdecydować, czy Cię zatrudni. Wpisanie ich może oznaczać, że nie przygotowałeś odpowiednio swojego dokumentu, co świadczy o nieznajomości aktualnych wymogów rekrutacyjnych.

Oprócz danych osobowych dodaj też swoje zdjęcie. Musisz jednak pamiętać, że fotografia z wakacji czy imprezy nie będzie odpowiednia. Wykonaj profesjonalne zdjęcie, które będzie przedstawiać tylko Ciebie. Ubierz się elegancko. Niezależnie od zawodu, który chcesz wykonywać, odpowiednia prezencja jest ważna. Brudny, sprany T-shirt czy podarte jeansy z pewnością zostaną uznane za niestosowne. Możesz poprosić o pomoc fachowca, albo zająć się tym samodzielnie. Fotografia typu selfie nie będzie jednak dobrze postrzegana.

CV elektryk wzór

CV elektryk - podsumowanie zawodowe

Chcesz się wyróżnić jeszcze bardziej? Przygotuj podsumowanie zawodowe, które umieścisz na górze dokumentu. Jest to kilka zdań o Twoim wykształceniu, doświadczeniu i najważniejszych osiągnięciach. Postaraj się, aby ten element zachęcał rekrutera do dalszego czytania. Wykorzystaj go do zaprezentowania się z jak najlepszej strony!

CV elektryk przykład - podsumowanie zawodowe

Jestem elektrykiem z 5-letnim doświadczeniem. Potrafię czytać schematy techniczne oraz instalować, obsługiwać i konserwować sprzęt. Posiadam uprawnienia elektryczne SEP 1 kV. Swoje obowiązki wykonuję sumiennie. Szukam pracy, która pozwoli mi się dalej rozwijać w zawodzie. 

Zobacz nasze szablony CV!

CV elektryka - doświadczenie

Doświadczenie jest niezwykle istotne z perspektywy przełożonego. To właśnie ono przekazuje informacje o tym, ile już przepracowałeś. Jak je opisać, aby pracodawca odniósł jak najlepsze wrażenie? 

 • Wymień wcześniejsze miejsca pracy, zaczynając od ostatniego/ aktualnego;
 • zaznacz przedział czasu, w którym obejmowałeś dane stanowisko, podając daty z dokładnością do miesiąca;
 • umieść dokładne nazwy firm, w których pracowałeś;
 • napisz, jakie dokładnie stanowisko obejmowałeś (wymień też swoje obowiązki).

Dokładne opisanie tej sekcji pozwoli pracodawcy określić długość Twojego stażu pracy oraz sprawdzić, jakie zadania już wykonywałeś. Zadbaj o przejrzystość i wypunktuj obowiązki przy każdej pozycji. 

CV elektryka wzór - doświadczenie

CV elektryka wzór

08.2020 – 03.2023 Ele-prąd Sp. z o. o.
Elektryk

Obowiązki:

 • diagnozowanie stanu urządzeń elektrycznych;
 • naprawa urządzeń elektrycznych;
 • dostosowywanie odpowiednich zabezpieczeń instalacji oraz urządzeń elektrycznych;
 • montaż instalacji według dokumentacji technicznej;
 • ustalenie konkretnego zakresu, w jakim będą musiały zostać przeprowadzone prace remontowe oraz rozdzielenie czasu, w którym powinny się one odbyć;
 • programowanie sterowników PLC;
 • likwidowanie awarii elektrycznych.

Szczególne osiągnięcia:
Podniesienie odsetka zadowolonych klientów w latach 2021-2022 w stosunku do poprzednich z 80 na 90 procent.

CV umiejętności elektryk - jak je opisać?

Umiejętności są bardzo ważną sekcją w CV w każdym zawodzie. W pracy elektryka to jednak one stanowią główny wyznacznik tego, jakie kompetencje już posiadasz i czy potrafisz wykonać swój zawód. Zawarcie informacji o nich w życiorysie jest konieczne. Pamiętaj jednak, że umiejętności twarde, a więc to, co potrafisz w związku ze swoją profesją, to nie jedyne, co warto wpisać w tej sekcji. 

Kompetencje miękkie są równie ważne. To one świadczą o tym, jakim jesteś pracownikiem oraz czy można Ci zaufać. Dzięki nim pracodawca będzie również w stanie określić czy powinieneś pracować w zespole, czy wykonywać zadania indywidualnie. Napisz też o znajomości języków obcych. Skup się jednak na tych, którymi posługujesz się przynajmniej w stopniu komunikatywnym. Dodaj ponadto informację o tym, na jakim poziomie jesteś. Dzięki temu pracodawca będzie w stanie ocenić czy możesz, np. bez problemu pracować z zagranicznym klientem. 

Umiejętności elektryka w CV - przykładowe CV elektryk

 • Programowanie sterowników PLC;
 • umiejętność czytania dokumentacji technicznej oraz schematów elektrycznych;
 • kompetencje w zakresie wykonywania pomiarów elektrycznych i doborze zabezpieczeń;
 • znajomość systemów stosowanych w różnych typach budownictwa;
 • odpowiedzialność;
 • umiejętność pracy samodzielnej oraz w grupie;
 • dokładność w wykonywaniu obowiązków.

Może posiadasz dodatkowo uprawnienia, o których warto wspomnieć? Sekcja umiejętności jest na to najlepszym miejscem! Jakie przykładowe pozwolenia może posiadać elektryk?

 • Uprawnienia budowlane;
 • uprawnienia audytora energetycznego;
 • uprawnienia specjalisty w zakresie jakości energii elektrycznej.
umiejętności elektryka w CV

CV elektryka - wykształcenie

W pracy elektryka ważne jest wykształcenie. Mimo że to umiejętności najlepiej przedstawiają faktyczny stan rzeczy, to odpowiednia edukacja również jest konieczna. Podaj konkretną szkołę, którą ukończyłeś, lata nauki oraz uzyskany zawód lub tytuł. Nie wpisuj wszystkich pozycji – ogranicz się do ostatniej. Możesz w tej sekcji dodać również informacje o ukończonych kursach i uzyskanych certyfikatach, jeśli takie posiadasz. 

Wzory CV elektryk - wykształcenie

2018-2023 Zespół Szkół Elektrycznych Nr 1 im. Henryka Zygalskiego w Poznaniu 

Zawód: Technik elektryk

CV elektryka - zainteresowania

Wielu ludzi uważa, że sekcja “zainteresowania” nie jest istotna. Okazuje się jednak, że pracodawcy doceniają umieszczenie jej. Jeżeli ciekawi Cię coś, co ma związek z Twoim zawodem, oznacza to, że będziesz oddanym pracownikiem. Jeżeli z kolei pasjonujesz się czymś z innej branży – daje Ci to nowe możliwości odpoczynku. Dzięki temu nie będziesz zmęczony pracą.

CV elektryka - klauzula RODO

Koniecznie dodaj aktualną klauzulę RODO. Bez niej pracodawca nie będzie mógł wykorzystać Twoich danych w procesie rekrutacyjnym.

Chcesz CV, które pomoże znaleźć Ci prace?

CV elektryk - co jeszcze warto zrobić?

Aby sprawić wrażenie, że idealnie pasujesz do oferty pracy, możesz posiłkować się wymaganiami, które znajdziesz w propozycji zatrudnienia. Przejrzyj je dokładnie i dostosuj do odpowiedniej sekcji. 

Przykładowe wymagania pracodawcy:

 • preferowane wykształcenie w kierunku elektryki;
 • min. 2 lata doświadczenia na podobnym stanowisku;
 • doświadczenie w naprawach instalacji elektrycznych;
 • umiejętność rozwiązywania problemów technicznych oraz praktyczna wiedza z zakresu elektryki;
 • posiadanie aktualnych uprawnień SEP;
 • bardzo dobra organizacja pracy, dokładność i sumienność.

Wzory CV – jak napisać?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *