Szablon CV dla pielęgniarki

Szablon CV dla pielęgniarki

W ostatnich latach coraz częściej poszukiwane są pielęgniarki. Zawód ten jest bowiem niezwykle wymagający, ale z drugiej strony jest też bardzo satysfakcjonujący. Chęć niesienia pomocy innym przekonuje młodych ludzi do kształcenia się w tym kierunku. Jak napisać CV dla pielęgniarki? Czy list motywacyjny pielęgniarki jest konieczny? Zapoznaj się z poniższym artykułem, aby zwiększyć swoje szanse na zdobycie pracy!

Chcesz CV, które pomoże znaleźć Ci prace?

CV pielęgniarki - co na początek?

Jeśli chcesz przygotować CV dla pielęgniarki, musisz pamiętać o zawarciu w nim wszystkich potrzebnych informacji. Zacznij od tego, co najważniejsze, czyli danych osobowych. Nie wypisuj ich jednak zbyt dużo. Podawanie stanu cywilnego nie jest konieczne. Skup się na imieniu, nazwisku, numerze telefonu oraz adresie e-mail, bo to tych danych będzie oczekiwał pracodawca. Jeżeli chcesz, możesz dodatkowo dopisać miasto, w którym mieszkasz (ale nie pełny adres), Twój zawód lub link do profilu na LinkedIn. Zwróć uwagę na prawidłową pisownię wszystkich informacji. To na ich podstawie pracodawca może próbować się z Tobą skontaktować w sprawie pracy. 

CV pielęgniarka - co daje podsumowanie zawodowe?

Podsumowanie zawodowe nie jest jeszcze w Polsce zbyt popularne. Co nie oznacza, że pracodawcy nie zwracają na nie uwagi. Zadbaj o to, aby rekruter zainteresował się Twoim życiorysem. Najlepszym sposobem na to jest dobrze skrojony profil kandydata. Napisz w nim parę zdań o sobie, wspomnij o swoich najważniejszych osiągnięciach, opisz aktualne stanowisko i dodaj jak długo już pracujesz w danej branży. Zastanów się nad tym, jaki jest powód Twojego aplikowania do tej firmy. Dopisz też najważniejsze umiejętności. Pamiętaj, aby skupić się na aspektach związanych z posadą, o którą się ubiegasz. Twoim celem jest przedstawienie siebie jako kandydata idealnego. Dokładnie przejrzyj zatem ofertę i dopasuj do niej zarówno podsumowanie, jak i resztę CV.

szablon cv dla pielęgniarki

CV pielęgniarki wzór - wymagania a podsumowanie zawodowe

  • Wykształcenie min. średnie medyczne – preferowane ukończone studia magisterskie z zakresu pielęgniarstwa;
  • 2-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku;
  • Aktualne prawo wykonywania zawodu;
  • Odpowiedzialność za bezpieczeństwo procedur i czynności wykonywanych przy pacjencie;
  • Zaangażowanie w realizację powierzonych obowiązków;
  • Zdolności komunikacyjne;
  • Nastawienie na zrozumienie oczekiwań pacjentów i kadry przychodni.

Jak będzie wyglądało przykładowe podsumowanie zawodowe dopasowane do powyższych wymagań?

Posiadam tytuł magistra pielęgniarstwa, uzyskany na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Od 3 lat pracuję jako pielęgniarka w Szpitalu Klinicznym im. Heliodora Święcickiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Posiadam aktualne prawo do wykonywania zawodu. Jestem odpowiedzialna, sumienna i zawsze zaangażowana w wykonywanie swoich obowiązków. Cechuje mnie empatia i dobrze rozwinięte zdolności komunikacyjne – zarówno pod kątem psychologicznym, jak i językowym.

cv pielęgniarki wzór

CV pielęgniarki - jak opisać doświadczenie zawodowe?

W branży takiej, jak pielęgniarstwo, w którym najważniejsza jest praktyka i umiejętności – doświadczenie ma bardzo duże znaczenie. Będziesz musiał opiekować się pacjentami w szeroko pojętym znaczeniu tego słowa. Praca obejmuje pomoc lekarską przy zabiegach czy samodzielne działanie w przypadku podawania leków, kroplówek i zastrzyków. Pobieranie krwi, mierzenie temperatury czy ciśnienia także powinniśmy do tego zaliczyć. Pamiętaj, że kompleksowa opieka polega również na czynnościach pielęgnacyjnych czy działaniach profilaktycznych. 

Jeżeli już posiadasz takie doświadczenie, to koniecznie podaj je w swoim CV. Jak to zrobić, aby dokument był czytelny? 

  • zastosuj zasadę odwróconej chronologii – na samej górze wypisz ostatnie miejsca pracy (im niżej, tym starsze);
  • podaj konkretne daty zatrudnienia oraz nazwy miejsc, w których podejmowałeś pracę;
  • opisz czym konkretnie zajmowałeś się na poprzednich stanowiskach;
  • jeśli posiadasz jakieś sukcesy, którymi warto się pochwalić, możesz to zrobić w osobnej rubryce “osiągnięcia”;
  • dostosuj doświadczenie do stanowiska, o które się ubiegasz – jeśli pracowałeś w wielu miejscach, skup się na tych, które są powiązane z zawodem.

Chcesz CV, które pomoże znaleźć Ci prace?

CV pielęgniarki wzór - doświadczenie zawodowe

03.2019 – 04.2021 Szpital Kliniczny im. Heliodora Święcickiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu

Stanowisko: pielęgniarka
Zakres obowiązków:

  • podłączanie kroplówek;
  • zakładanie i wymienianie opatrunków;
  • prowadzenie dokumentacji medycznej;
  • sterylizacja narzędzi;
  • wykonywanie niektórych zaleceń lekarskich: pomiar ciśnienia i temperatury oraz pobieranie krwi.

Co w sytuacji, gdy nie masz co wpisać? Jak ma stworzyć CV pielęgniarka bez doświadczenia? A jak wyglądałoby CV pielęgniarki po licencjacie? W tych przypadkach to normalne, że nie masz zbyt dużego zaplecza zawodowego. Możesz wtedy skupić się na odbytych stażach lub praktykach. Wolontariaty czy praca związana z opieką nad chorą osobą też będą dobrze postrzegane. 

Zobacz nasze szablony CV!

CV pielęgniarki - jak prawidłowo napisać o wykształceniu?

Praca pielęgniarki nie jest dla każdego. Od kandydatów wymaga się specjalistycznego wykształcenia, ponieważ bez tego nie będą w stanie właściwie wykonywać swoich obowiązków. Jak opisać wykształcenie, aby pracodawca od razu wiedział, że znasz się na rzeczy i jesteś gotowy do tego zawodu?

cv pielęgniarki
  1. Wypisz lata nauki, uczelnię oraz pełną nazwę kierunku, na którym studiowałeś. Pamiętaj o podaniu stopnia (np. licencjat, magister).
  2. Jeżeli uczęszczałeś do liceum medycznego, czy klasy o takim profilu – wspomnij o tym. Pracodawca z chęcią dowie się od ilu lat kształcisz się w tym kierunku. Na tej samej zasadzie warto dodać informacje o odbytych studiach pomostowych.
  3. Umieść notę o specjalizacji, którą już ukończyłeś lub jesteś w jej trakcie. Pozwoli to Twojemu pracodawcy na znalezienie dla Ciebie odpowiedniego miejsca.
  4. Oprócz wykształcenia możesz dodać też osobną rubrykę, w której wpiszesz ukończone kursy oraz uzyskane certyfikaty. Istnieją specjalne kursy dla pielęgniarek:
      • kwalifikacyjne;
      • specjalistyczne;
      • dokształcające.

CV pielęgniarka wzór - wykształcenie

2014 – 2019 Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Kierunek – pielęgniarstwo
Uzyskany tytuł: magister 

2020 – 2022 Szkolenie specjalistyczne:
Pielęgniarstwo pediatryczne
Tytuł specjalisty uzyskany w 2022 roku

05.2021 Kursy specjalistyczne:
Leczenie ran dla pielęgniarek
Opieka nad dziećmi i młodzieżą z cukrzycą

06.2022 Kursy dokształcające:
Język migowy
Walka ze stresem i wypalenie zawodowe

cv dla pielęgniarki

Cechy dobrej pielęgniarki - jakie umiejętności warto posiadać?

Nie tylko umiejętności twarde, które umożliwią Ci wykonanie wcześniej wymienionych czynności, są potrzebne w zawodzie pielęgniarki. Kompetencje miękkie są równie istotne. Jeżeli w ogłoszeniu o pracę są wypisane wymagane umiejętności, a Ty je posiadasz – śmiało od nich zacznij! O jakich cechach warto wspomnieć w swoim CV?

  • cierpliwość;
  • odporność na stres;
  • empatia;
  • dobrze rozwinięte umiejętności interpersonalne;
  • odpowiedzialność.

Poza tym, jeśli potrafisz sprawnie posługiwać się językiem obcym – dodaj to koniecznie. Zdarzają się sytuacje, że do szpitala trafia osoba, która niezbyt dobrze zna język polski – zwłaszcza w stresie trudniej jest posługiwać językiem innym niż natywny. Warto, aby pracodawca wiedział, kto w tej sytuacji może pomóc skomunikować się z pacjentem.

Chcesz CV, które pomoże znaleźć Ci prace?

List motywacyjny pielęgniarka - czy jest konieczny?

Napisanie listu motywacyjnego nie zawsze jest wymagane. Jeśli jednak w ogłoszeniu napisano, że oczekują takiej formy prezentacji – dostosuj się do zaleceń. Gdy pracodawca nie uzna tego za konieczność – nadal możesz to zrobić. Przygotowanie takiego dokumentu świadczy o tym, że bardzo Ci zależy na uzyskaniu posady. Nie kopiuj informacji z CV. Możesz je rozszerzyć lub dodać coś nowego. Potraktuj list motywacyjny pielęgniarki jako dodatkową możliwość opisania siebie tak, aby zachwycić pracodawcę. Opisz, czemu pracodawca powinien wybrać właśnie Ciebie. Możesz argumentować za pomocą swoich osiągnięć i kwalifikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *