Szablon CV dla kosmetyczki / kosmetologa

Szablon CV dla kosmetyczki / kosmetologa

Kosmetyczką lub kosmetologiem nie zostaje się z przypadku. Jeśli poszukujesz zatrudnienia w tym zawodzie prawdopodobnie pielęgnacja urody jest Twoją pasją. Pamiętaj jednak, że samo zamiłowanie do piękna nie sprawi, że zdobędziesz pracę marzeń. Musisz stworzyć profesjonalne CV kosmetologa / kosmetyczki. Pomoże Ci w tym odpowiednio dobrany szablon CV dostępny w naszym kreatorze. Poznaj podstawowe zasady dotyczące tworzenia życiorysu i zwiększ swoje szanse na zatrudnienie!

Chcesz CV, które pomoże znaleźć Ci prace?

CV kosmetyczki / kosmetologa - od czego zacząć?

Gdy zadbasz już o niezbędne dane personalne, czyli imię i nazwisko, numer telefonu oraz adres e-mail (bardziej szczegółowe informacje są zbędne), przygotuj treściwe podsumowanie zawodowe. Co to takiego? To krótki opis Twojej kandydatury, który powinien udzielić pracodawcy odpowiedzi na kluczowe pytania:

  • Kim jesteś i jakie masz doświadczenie zawodowe?
  • Jakie są Twoje kluczowe kompetencje i największe atuty?
  • Jakiej pracy szukasz i jak widzisz swój dalszy rozwój zawodowy?

CV kosmetyczka przykład podsumowania zawodowego:

Jestem absolwentką kosmetologii na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Posiadam 2-letnie doświadczenie w pracy na stanowisku kosmetyczki w ośrodku SPA. Pielęgnacja urody jest moją pasją od wielu lat. Szukam nowych możliwości rozwoju, najbardziej zależy mi na poszerzeniu kompetencji w zakresie zabiegów na twarz.

Zobacz nasze szablony CV!

CV kosmetyczka / kosmetolog - jak opisać doświadczenie zawodowe?

Doświadczenie zawodowe to kluczowa sekcja dla potencjalnego pracodawcy. Poza datami i miejscami zatrudnienia opisz dokładnie swoje obowiązki na poszczególnych stanowiskach. Bądź przy tym szczegółowa, ogólniki niewiele mówią o kandydacie. Możesz skorzystać z naszych gotowych podpowiedzi:

Kosmetolog CV - przykładowy opis obowiązków w CV kosmetologa

kosmetolog CV
  • Poznawałam oczekiwania klientki i dobierałam odpowiednie zabiegi;
  • udzielałam porad w zakresie pielęgnacji;
  • diagnozowałam typy cery i dobierałam odpowiednie zabiegi;
  • wykonywałam zabiegi pielęgnacyjne ciała, stóp i dłoni;
  • wykonywałam zabiegi depilacji;
  • dobierałam i sprzedawałam kosmetyki;
  • rozpoznawałam choroby skóry i w razie potrzeby kierowałam do lekarza.

Jak zapewne zauważyłaś, obowiązki zostały opisane w pierwszej osobie liczby pojedynczej. Dzięki temu Twoje CV kosmetyczki będzie spersonalizowane. Pamiętaj też o tym, aby jeden obowiązek zmieścił się w jednej linijce – dzięki temu dokument będzie się lepiej prezentował.

CV kosmetyczka bez doświadczenia

CV kosmetolog z doświadczeniem może mieć przewagę nad aplikacjami osób wkraczających na rynek pracy. Jednak nie zawsze tak jest! Wiele salonów jest otwartych na nowicjuszki, które pragną się rozwijać i zdobywać wiedzę. Jeśli Twoim jedynym doświadczeniem zawodowym jest staż lub praktyka zawodowa – po prostu wpisz ją do CV dla kosmetyczki i wymień, czego się nauczyłaś w ich trakcie. 

Nie masz pomysłu, co jeszcze zawrzeć w CV bez doświadczenia? Daj znać potencjalnemu pracodawcy, że mimo braku doświadczenia w salonie kosmetycznym, wiesz coś o tym zawodzie. Okazjonalnie robisz paznokcie? A może wykonujesz makijaże wieczorowe? To wszystko świetnie sprawdzi się w CV.

Jakie umiejętności kosmetyczki zawrzeć w CV?

Zanim zaczniesz uzupełniać sekcję umiejętności w CV, przeczytaj ponownie treść ogłoszenia, na które aplikujesz. Pracodawca podał tam wszystkie wymagania względem potencjalnego pracownika. Wypisz je w CV jako pierwsze (oczywiście te, które posiadasz). W ten sposób stworzysz wrażenie idealnego kandydata, które dokładnie spełnia oczekiwania. Zobacz przykładowe umiejętności kosmetyczki, które mogą Ci się przydać.

CV kosmetyczki wzór umiejętności:

  • Stylizacja rzęs;
  • znajomość preparatów kosmetycznych;
  • indywidualny makijaż dobrany do klientki;
  • masaż całościowy lub częściowy;
  • oczyszczanie twarzy, nakładanie masek i kremów;
  • depilacja;
  • stylizacja paznokci różnymi metodami (żel, hybryda, tipsy).

Jakie jeszcze umiejętności kosmetyczki są mile widziane w CV?

  • Obsługa komputera – przynajmniej podstawowa znajomość obsługi komputera będzie Twoim zdecydowanym atutem. To umiejętność przydatna podczas umawiania wizyt i konsultacji, dodatkowo pozwala śledzić nowe trendy kosmetyczne.
  • Obsługa sprzętu – umiejętność obsługi kasy fiskalnej i terminala płatniczego będzie bardzo przydatna w salonie kosmetycznym.
  • Znajomość języków obcych – znajomość innych języków, szczególnie angielskiego, to duża zaleta, jeśli ubiegasz się o pracę w renomowanym salonie kosmetycznym lub SPA hotelowym, gdzie często pojawiają się zagraniczni goście.

Możesz też przygotować CV kosmetyczki po angielsku!

CV kosmetolog / kosmetyczka - jakie znaczenie ma wykształcenie?

Aby zdobyć stanowisko kosmetologa, niezbędne jest odpowiednie wykształcenie wyższe. Z kolei do pracy kosmetyczki często wystarczy kierunkowa szkoła zawodowa, technikum lub szkoła policealna. Jeśli ukończyłaś dodatkowo kursy doszkalające – Twoje szanse na zatrudnienie zdecydowanie wzrosną. Pokażesz w ten sposób, że chcesz się rozwijać i zdobywać nowe umiejętności. 

Jak poprawnie opisać wykształcenie w CV kosmetologa lub kosmetyczki? Przede wszystkim podaj lata nauki, nazwę szkoły, kierunek oraz uzyskany tytuł. W CV zwykle wpisuje się jedynie ostatnio ukończoną szkołę, jeśli jednak poprzednie szczeble edukacji były powiązane z branżą, w której chcesz pracować, warto o nich wspomnieć. 

CV kosmetyczka zainteresowania

Praca kosmetyczki czy kosmetologa ma charakter indywidualny i polega na bezpośredniej współpracy z klientem. To dynamiczna branża, w której wciąż pojawiają się nowe trendy, które możesz wykorzystywać, świadcząc swoje usługi. Użyj tego tworząc CV na kosmetyczkę.

Jeśli interesujesz się wszystkim, co modne – sposoby wykonywania makijażu, zdobienia paznokci czy depilacji – napisz o tym. A może lubisz czytać poradniki psychologiczne? Odpowiednie podejście do klienta w tej pracy to ogromna zaleta. 

Jeśli pokażesz w zainteresowaniach, że praca to Twoja pasja, a wolny czas poświęcasz na rozwój zawodowy, pracodawca to doceni. 

CV kosmetyczki wzór zainteresowań:

Na bieżąco śledzę aktualne trendy makijażowe. W wolnych chwilach zajmuję się wytwarzaniem rękodzieła i prowadzę bloga o tematyce kosmetycznej.

List motywacyjny kosmetyczka / list motywacyjny kosmetolog

Zdarzyło Ci się skopiować list motywacyjny z internetu? Postaraj się unikać typowych, ogólnych sformułowań. Przedstaw swoją kandydaturę w sposób spersonalizowany, aby przyciągnąć uwagę pracodawcy. 

Możesz napisać:
Kosmetologia jest moją pasją, którą rozwijam od 3 lat, pracując jako kosmetolog w hotelowym SPA. Chciałabym przekonać Państwa, że moje kompetencje i dotychczasowe doświadczenie pomogą w rozwoju Państwa salonu.

Głównym celem listu motywacyjnego jest udzielenie odpowiedzi na najważniejsze pytanie:

Dlaczego to właśnie Panią powinniśmy zatrudnić?

Dla pracodawcy najważniejsze są korzyści, jakie przyniesie mu zatrudnienie właśnie Ciebie, a więc zrób wszystko, aby je dostarczyć. Dobrym pomysłem będzie opisanie sukcesów z poprzednich miejsc pracy. Pamiętaj też o tym, aby nie powielać treści z CV, a raczej je rozwinąć np. poprzeć konkretnymi przykładami z życia zawodowego.

List motywacyjny kosmetyczka bez doświadczenia

Zastanawiasz się, czy pisanie listu motywacyjnego bez doświadczenia ma sens? Dołączenie do CV listu pokazuje pracodawcy, że naprawdę zależy Ci na tej pracy i zaangażowałaś się w przygotowanie profesjonalnej aplikacji. Co w nim napisać? Wykorzystaj argument o chęci zdobywania nowych kwalifikacji i rozwijaniu wieloletniej pasji. Doświadczenie można nabyć też poza pracą, dlatego napisz, czego nauczyłaś się podczas studiów, lub praktyk i uzasadnij, jak przełoży się to na sukces firmy.

Chcesz CV, które pomoże znaleźć Ci prace?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *