Szablon CV dla fryzjerki / fryzjera

Szukasz pracy jako fryzjer? Potrafisz czesać, strzyc, modelować włosy i tworzyć piękne upięcia, ale nie wiesz, jak odpowiednio zaprezentować swoje umiejętności w CV? Życiorys jest przecież najważniejszym dokumentem aplikacyjnym – to od niego zależy czy zostaniesz zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną, czy też nie. Przeczytaj nasz artykuł i zobacz, jak stworzyć profesjonalne CV dla fryzjerki / fryzjera.

Spis treści:

Chcesz CV, które pomoże znaleźć Ci pracę?

CV fryzjerka / fryzjer - przydatne wskazówki

W pracy fryzjera kluczowe są oczywiście kompetencje twarde nabyte w toku edukacji i podczas licznych kursów, jak np. strzyżenie męskie czy koloryzacje. Nie można jednak zapomnieć o umiejętnościach miękkich – dobra komunikacja z klientem jest kluczowa w tym zawodzie. Konieczny element to również opis poprzednich miejsc pracy, na który pracodawca zwróci największą uwagę.

Aby przyciągnąć wzrok rekrutera, musisz zadbać o to, aby wyróżnić się spośród pozostałych kandydatów. Pomogą Ci w tym profesjonalne szablony CV. To gotowe projekty, które są nowoczesne, kreatywne i jednocześnie zgodne z aktualnymi wymogami rekrutacyjnymi. Dokument przygotuj w formacie PDF, aby wyglądał tak samo na wszystkich urządzeniach. Zadbaj też o odpowiednio dobrane zdjęcie, dzięki czemu pracodawca lepiej Cię zapamięta. A teraz zobacz, jak krok po kroku opisać poszczególne sekcje w swoim CV fryzjera / fryzjerki.

CV fryzjer / fryzjerka - od czego zacząć?

Najważniejszy element CV to dane kontaktowe i chyba nie trzeba nikogo do tego przekonywać. Najlepiej jeśli imię i nazwisko wyróżnisz innym kolorem lub większym fontem, aby były od razu widoczne. W tej sekcji ogranicz się do podania numeru telefonu oraz adresu e-mail (opcjonalnie nazwy stanowiska i profilu na LinkedIn) – pozostałe informacje są całkowicie nieprzydatne z perspektywy pracodawcy.

W CV na fryzjera / fryzjerkę warto w kilku zdaniach zaprezentować swoją kandydaturę. W tym celu tuż pod danymi osobowymi napisz krótkie podsumowanie zawodowe (znane też jako cel zawodowy). Nawiąż do swojego doświadczenia zawodowego oraz szczególnych umiejętności i nie bój się pisać o osiągnięciach. Na koniec wspomnij, jak widzisz swoją dalszą karierę i dlaczego ta oferta Cię zainteresowała. Jak może wyglądać przykładowe podsumowanie zawodowe?

CV fryzjerki / CV fryzjera - wzór podsumowania zawodowego:

Jestem fryzjerką z 7-letnim doświadczeniem w strzyżeniu i stylizacji włosów. Potrafię w krótkim czasie osiągnąć pożądany przez klienta efekt. Posiadam aktualną wiedzą na temat najnowszych produktów do włosów oraz technik strzyżenia. Stawiam na rozwój w zakresie pielęgnacji włosów, dlatego aplikuję na Państwa ofertę.

CV fryzjer wzór doświadczenia zawodowego

Większość kandydatów na to samo stanowisko wpisze w CV podobny zakres obowiązków, dlatego aby się wyróżnić, musisz dodać coś od siebie. “Mycie, suszenie, strzyżenie, modelowanie” to poprawne stwierdzenia, ale co uwzględnić poza tym? Oto nasze propozycje!

Wykonywałam strzyżenia damskie i męskie;
modelowałam fryzury;
układałam fryzury okolicznościowe
koloryzowałam włosy różnymi metodami (rozjaśnianie, pasemka, balejaż);
wykonywałam dekoloryzacje;
doradzałam klientom w doborze odpowiedniej fryzury zgodnej z aktualnymi trendami fryzjerskimi;
doradzałam klientom w zakresie doboru środków pielęgnacyjnych do włosów;
przeprowadzałem keratynowe prostowanie włosów;
przeprowadzałam masaż głowy;
przeprowadzałam zabiegi odbudowy struktury włosów;
telefonicznie umawiałam wizyty;
dbałam o porządek w miejscu pracy.

szablon CV dla fryzjerki

 

Pamiętaj o tym, że nie musisz wszystkich tych zadań wykonywać każdego dnia, aby zawrzeć taką informację w CV. Dla potencjalnego pracodawcy najważniejsza jest informacja, że się na tym znasz.

Umiejętności fryzjera CV

Nie można zaprzeczyć, że od fryzjera wymaga się dużej wiedzy praktycznej. Zastanawiasz się, jak umiejętnie zaprezentować swoje umiejętności? Zacznij od wypisania tych, które znajdują się w ofercie pracy. W ten sposób pokażesz, że jesteś wręcz idealnym kandydatem, który spełnia wszystkie oczekiwania. Jakie umiejętności są pożądane w zawodzie fryzjera?

umiejętności fryzjera CV
  • Strzyżenie damskie i męskie;
  • dobór fryzury do kształtu twarzy;
  • układanie fryzur okolicznościowych;
  • rozjaśnianie włosów;
  • dekoloryzacje włosów;
  • przedłużanie włosów;
  • dobór kosmetyków do pielęgnacji włosów;
  • umiejętność pracy z trudnym klientem;
  • komunikatywność;
  • dobra organizacja.

CV fryzjerskie - wykształcenie

Choć w zawodzie fryzjera, ważniejsze od wykształcenia są umiejętności, to jeżeli ukończyłeś technikum fryzjerskie czy studium policealne na pokrewnym kierunku – koniecznie wspomnij o tym w swoim CV. Co ważne, podaj jedynie ostatnio ukończoną szkołę, chyba że poprzednie szczeble edukacji były związane z fryzjerstwem.

Pamiętaj, że aby być dobrym w tej branży, trzeba podążać za aktualnymi trendami, dlatego w CV będą mile widziane wszelkie kursy, które udało Ci się ukończyć. Pracodawca z pewnością doceni fakt, że stawiasz na swój rozwój zawodowy. Szkoleń z zakresu stylizacji i koloryzacji niestety nie możesz wpisać zawsze. Jeśli odbyłeś je kilka lat temu, właściciel salonu nie spojrzy na to z entuzjazmem. Nikt nie chce, aby jego klientki miały upinane koki, które były modne w 2010 roku.

Czy w CV fryzjera opisywać zainteresowania?

Dla dużej części osób fryzjerstwo jest pasją. Zatem, jeśli w sekcji zainteresowania zawrzesz taką informację – pracodawca będzie bardziej skłonny, aby zatrudnić właśnie Ciebie. Z jego perspektywy osoby, dla których praca jest pasją, są zaangażowane i bardziej wydajne. Jeśli poza fryzjerstwem masz też inne zainteresowania, oczywiście również możesz o nich napisać. Staraj się jednak nie rzucać często powtarzanego hasła: książki, muzyka, film

Chcesz CV, które pomoże znaleźć Ci pracę?

List motywacyjny fryzjer

Jeżeli przeglądałeś już oferty pracy dla fryzjera, prawdopodobnie nie widziałeś wymogu przesyłania listu motywacyjnego. Rzeczywiście tak jest – pracodawcy rzadko tego oczekują. W takim razie, dlaczego piszemy o liście motywacyjnym? Ponieważ mimo wszystko warto go przesłać. Dołączenie do aplikacji listu motywacyjnego pokazuje pracodawcy, że naprawdę zależy Ci na danym stanowisku i włożyłeś sporo pracy, aby przygotować się do rekrutacji. Wbrew pozorom tworzenie tego dokumentu wcale nie jest takie trudne. Wystarczy pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

  • List motywacyjny jest dokumentem formalnym, dlatego musi mieć odpowiednią strukturę oraz zawierać elementy, takie jak: data i miejscowość, tytuł, zwroty grzecznościowe na początku i na końcu.
  • Nie przepisuj wszystkiego z CV. Przesyłanie dwóch dokumentów z dokładnie taką samą treścią mija się z celem. W liście uwzględnij jedynie kluczowe informacje i spróbuj je rozwinąć.
  • Bazuj na przykładach z życia zawodowego oraz danych liczbowych. Konkrety sprawią, że staniesz się bardziej wiarygodny w oczach pracodawcy.
  • Napisz, dlaczego jesteś świetnym kandydatem i co nowego możesz wnieść do firmy.
  • Wyraź chęć spotkania na rozmowie kwalifikacyjnej.
CV fryzjerka

CV wzór fryzjer - podsumowanie

Aby CV było skuteczne, musi prezentować umiejętności kandydata w zakresie strzyżenia i stylizacji włosów. W podsumowaniu na samej górze dokumentu należy wymienić kluczowe kompetencje,a historia zatrudnienia powinna być uporządkowana w kolejności odwrotnie chronologicznej. Co ważne, nie trzeba do życiorysu wpisywać stanowisk, które nie mają związku z branżą. Pamiętaj o uwzględnieniu kompetencji twardych oraz miękkich, które przydają się w tym zawodzie. Nasza rada: zapoznaj się dokładnie z ogłoszeniem, na które aplikujesz – znajdziesz tam wskazówki, które pomogą Ci uwzględnić w CV odpowiednie kwalifikacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *