Szablon CV dla fizjoterapeuty

Fizjoterapeuta jest postrzegany jako połączenie masażysty, trenera osobistego oraz lekarza. Za pomocą konkretnych ćwiczeń dba on o Twoje zdrowie, zwłaszcza w zakresie zaburzeń funkcjonowania układu ruchu. Aktualnie zapotrzebowanie na usługi fizjoterapeutyczne, są coraz większe. Jeżeli posiadasz już odpowiednie wykształcenie, to zapewne szukasz pracy w tym zawodzie. Jedną z istotniejszych rzeczy, która pomoże Ci w zdobyciu zatrudnienia, jest dobrze przygotowane CV. 

Spis treści:

CV fizjoterapeuty - co na początek?

CV fizjoterapeuty powinno być dostosowane do jego zawodu. Oprócz wykształcenia, odbytych kursów i uzyskanych kwalifikacji, konieczne jest opisanie także doświadczenia medycznego. Nie oznacza to, że powyższe elementy są wystarczające do zdobycia zatrudnienia. Wszyscy kandydaci będą posiadać tego typu wpisy. Najlepszą drogą będzie więc wyróżnienie się spośród reszty. Możesz to zrobić, przygotowując podsumowanie zawodowe.

Szablon CV dla fizjoterapeuty powinien zawierać takie podsumowanie na górze dokumentu. Nie może być ono za długie. Parę zdań w zupełności wystarczy. Co jednak w nim zawrzeć? Zastanów się nad tym, co byś chciał przekazać, gdyby na rozmowie rekrutacyjnej poproszono Cię o krótkie przedstawienie i opisanie swojego doświadczenia w takiej pracy. Odpowiedź możesz zawrzeć w podsumowaniu zawodowym. Dla ułatwienia – opisz następujące zagadnienia:

  • doświadczenie (jego długość i zakres – np. stanowisko);
  • umiejętności i zdolności, które wpływają na większą efektywność Twojej pracy;
  • największe osiągnięcia związane z zawodem;
  • krótką informację czemu wybrałeś na miejsce pracy akurat tę firmę;
  • Twoje plany zawodowe na przyszłość.

Postaraj się dopasować odpowiedzi do oferty pracy – dzięki temu pracodawca będzie miał wrażenie, że idealnie odpowiadasz na jego potrzeby. 

Chcesz CV, które pomoże znaleźć Ci pracę?

CV fizjoterapia - przykład podsumowania zawodowego

Ukończyłem studia magisterskie na kierunku fizjoterapia. Posiadam 3 lata doświadczenia w wykonywaniu masaży klasycznych i sportowych. Ukończyłem dodatkowy kurs dla fizjoterapeutów sportowych oraz z diagnostyki i terapii dzieci z wadami postawy. Szukam pracy, która pozwoli mi na dalszy rozwój zwłaszcza w kierunku fizjoterapii sportowej lub dziecięcej.

CV fizjoterapeuta - w jaki sposób przedstawić swoje doświadczenie zawodowe?

Fizjoterapia to zawód wymagający ogromnej wiedzy i umiejętności praktycznych. Do Twoich obowiązków należeć będzie dopasowanie typu ćwiczeń do konkretnej dolegliwości pacjenta. Musisz przy tym uwzględniać specyficzne cechy – każdy przypadek jest inny. Pracodawca z pewnością zwróci uwagę na Twoje doświadczenie w branży. W jaki sposób należy je opisać?

szablon CV dla fizjoterapeuty
  1. Wypisz poprzednie miejsca pracy, zaczynając od tego, w którym jesteś zatrudniony aktualnie. Na samym dole listy powinna widnieć Twoja pierwsza posada.
  2. Podając poszczególne stanowiska – dodaj datę rozpoczęcia i zakończenia pracy. W przypadku aktualnego miejsca zatrudnienia możesz napisać, np. 05.2020 – obecnie.
  3. Wpisuj pełne nazwy posad i firm, w których pracowałeś – pozwoli to pracodawcy na dokładniejszą ocenę Twojego doświadczenia.
  4. Wypunktuj swoje obowiązki. Zwróć szczególną uwagę na podanie sukcesów. 
  5. Posługuj się językiem branżowym, charakterystycznym dla danej specjalności.

CV fizjoterapeuta - przykłady obowiązków:

  • prowadzenie zajęć z profilaktyki w zakresie zdrowej postawy wśród pacjentów;
  • nauczanie w zakresie działań prozdrowotnych;
  • diagnozowanie pacjenta, przeprowadzanie konsultacji indywidualnej;
  • zajmowanie się dokumentacją medyczną;
  • przeprowadzanie testów czynnościowych;
  • realizowanie hydroterapii.

CV fizjoterapeuty - co z umiejętnościami?

Dopasuj ich opis do oferty pracy

Pisz tylko zgodnie z prawdą

Zadbaj o przejrzystość i czytelność

Posługuj się profesjonalnym językiem

Uwzględnij umiejętności miękkie

Uwzględnij umiejętności twarde

CV fizjoterapia - przykładowe umiejętności

  • empatyczne podejście do pacjenta;
  • masaż klasyczny, leczniczy;
  • pragnienie rozwoju i dalszego kształcenia w zakresie fizjoterapii;
  • umiejętności interpersonalne;
  • prawo jazdy kat. B.
cv fizjoterapeuty

CV fizjoterapeuty - czy warto wpisać znajomość języków obcych, kursy i certyfikaty?

Aktualnie, znajomość języków obcych – zwłaszcza angielskiego – jest pożądana w wielu sektorach i branżach. Tak samo jest w przypadku fizjoterapeuty. Pracodawcy mogą wymagać od Ciebie znajomości jednego, lub wielu z nich. Stopień znajomości możesz przedstawić w sposób opisowy, np. poziom średniozaawansowany (B2) lub poprzez odpowiedni moduł ocen. Taką graficzną skalę znajdziesz w naszym kreatorze CV.

Dobrym pomysłem jest także opisanie ukończonych kursów oraz zdobytych certyfikatów. Jest to istotne przede wszystkim, jeśli były związane z fizjoterapią. Wpisz je koniecznie – dzięki temu pracodawca będzie wiedział, że nadal się rozwijasz i poszerzasz swoją wiedzę z tego zakresu. Będzie to także dobre świadectwo posiadanych umiejętności. Jeśli możesz się pochwalić wieloma różnorodnymi certyfikatami – wzrasta Twoja szansa na wyróżnienie się spośród kandydatów.

CV fizjoterapeuty - jak opisać wykształcenie?

Nadal studiujesz? Wspomnij w którym roku rozpocząłeś naukę i jaki stopień naukowy już udało Ci się uzyskać. Nie pisz o poprzednich etapach edukacji, jeżeli już jesteś na uniwersytecie. Możesz zrobić to w sytuacji, gdy Twoja poprzednia szkoła była ukierunkowana na fizjoterapię. Będzie to dobrze postrzegane przez pracodawcę. 

CV fizjoterapeuty - czy warto dodać zainteresowania?

Sekcja z zainteresowaniami nie jest obowiązkowa, aczkolwiek może stać się Twoją zaletą. Warto wspomnieć o tym, co Cię ciekawi. Pracodawcy chętniej zatrudniają osoby, które pasjonuje ich praca, ponieważ będą oni oddani i zaangażowani. Dobrze postrzegane są także nietypowe zainteresowania. Jest to znak dla przełożonego, że masz sposoby na odstresowanie się i odzyskanie sił po ciężkim dniu w pracy. 

Chcesz CV, które pomoże znaleźć Ci pracę?

List motywacyjny fizjoterapeuta - czy jest potrzebny?

Niektórzy pracodawcy bezpośrednio wymagają listu motywacyjnego przy rekrutacji. List motywacyjny fizjoterapeuty może być dobrym dodatkiem, nawet jeśli przełożony tego nie żądał. Większość kandydatów prawdopodobnie o tym nie pomyśli, więc będziesz mieć dodatkową przewagę. Pracodawca natomiast odniesie wrażenie, że bardzo zależy Ci na tej posadzie, dzięki czemu może chętniej Cię zatrudnić.

List motywacyjny fizjoterapeuta - jak go napisać?

Zdecydowałeś się napisać list motywacyjny, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? Mamy dla Ciebie kilka podpowiedzi:

  1. List motywacyjny fizjoterapeuty to pismo formalne – powinien zawierać wszystkie elementy zgodne ze swoją formą, tj. datę, miejscowość, nadawcę i adresata oraz ich dane kontaktowe lub adres firmy. Koniecznie wpisz też nagłówek.
  2. Pamiętaj o zwrotach grzecznościowych.
  3. Zwróć uwagę na to, że oprócz listu motywacyjnego, nadal musisz wysłać CV. Nie powielaj zatem informacji podanych w życiorysie – możesz natomiast uzupełnić go o dodatkowy opis, podać kolejne elementy doświadczenia lub wyrazić jak przyczyniłeś się do rozwoju w poprzednim miejscu pracy.
  4. Dopasuj swój list motywacyjny fizjoterapeuty do ogłoszenia – dzięki temu będziesz idealnie odpowiadał na potrzeby pracodawcy.
  5. Nie snuj długich opowieści – postaraj się podać jak najwięcej konkretnych danych i liczb. Będzie to bardziej czytelne dla odbiorcy.
  6. Zaprezentuj się z jak najlepszej strony! Zaproponuj nowe pomysły oraz podaj korzyści, jakie pracodawca odniesie, gdy Cię zatrudni! Możesz również wspomnieć o swoich celach zawodowych. 


Jeśli przeczytałeś powyższy artykuł – z pewnością wiesz, jak napisać profesjonalne CV. Zastosuj się do podpowiedzi, aby stworzyć życiorys oraz list motywacyjny fizjoterapeuty i zdobyć wymarzoną pracę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *