Szablon CV dla dietetyka + list motywacyjny dietetyk

List motywacyjny i CV dietetyka powinny przypominać odpowiednio zbilansowany jadłospis – zawierać wszystkie najważniejsze informacje, wartościowe z punktu widzenia potencjalnego pracodawcy. Krótkie i czytelne CV, przedstawiające przebieg kariery zawodowej, osiągnięcia, posiadane umiejętności i uzyskane certyfikaty, to klucz do zdobycia wymarzonej pracy w zawodzie dietetyka.

Szablon CV dla dietetyka - spis treści:

szablon-cv-dietetyk

Chcesz CV, które pomoże znaleźć Ci prace?

CV dietetyk wzór

Imię i nazwisko

Dietetyk

Nr telefonu

Adres e-mail

Podsumowanie zawodowe

Absolwent dietetyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od ponad 5 lat skutecznie pomagam osobom zmagającym się z nadwagą, niedowagą i otyłością, cukrzycą i chorobami metabolicznymi, czego dowodem są setki pozytywnych opinii, wystawionych przez moich pacjentów na portalu ZnanyLekarz.pl. Ukończyłem kurs psychodietetyki i stale pogłębiam swoją wiedzę z zakresu edukacji żywieniowej, aby zapewnić profesjonalne wsparcie dietetyczne osobom zmagającym się z zaburzeniami odżywiania. 

Doświadczenie

01.2018-obecnie Poradnia dietetyczna kliniki XYZ

Stanowisko: dietetyk

Obowiązki

  • opracowywanie jadłospisów i prowadzenie konsultacji dietetycznych z pacjentami
  • współpraca z psychologami i lekarzami
  • weryfikacja efektów pacjentów na wizytach kontrolnych
  • przygotowanie materiałów dydaktycznych dla pacjentów
  • motywowanie pacjentów do osiągnięcia założonych celów

Osiągnięcia

Projekt i realizacja autorskiego programu edukacyjnego, propagującego wśród pacjentów wiedzę z zakresu właściwych nawyków żywieniowych.  

Wykształcenie

09.2013 – 06.2018 Uniwersytet Jagielloński

dietetyka, spec. Dietetyka ogólna i kliniczna; magister

Kursy

Kurs psychodietetyki (2019)

Bilansowanie diety roślinnej (2021)

Terapia pacjentów z zaburzeniami odżywiania (2022)

Umiejętności twarde

  • ocena wpływu produktów spożywczych organizm pacjenta 
  • badanie jakości produktów żywnościowych, ocena wartości odżywczej i zdrowotnej
  • układanie jadłospisów dla osób chorych onkologicznie i metabolicznie, zmagających się z nadwagą, otyłością i niedowagą
  • przeprowadzanie analiz składu ciała, interpretacja wyników
  • język angielski – poziom C1

Umiejętności miękkie

  • łatwość w nawiązywaniu relacji
  • empatia i otwartość na problemy pacjenta
  • zorientowanie na osiąganie wyznaczonych celów
  • pozytywne nastawienie

Zainteresowania

Literatura naukowa z zakresu psychologii i dietetyki, kuchnia śródziemnomorska, jogging.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę XYZ w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.

Jak powinno wyglądać podsumowanie zawodowe w CV dietetyka?

Podsumowanie zawodowe, nazywane także profilem zawodowym, to krótki opis Twojego doświadczenia, osiągnięć i dalszych planów rozwoju. Umieszczone na samej górze CV, umożliwia rekruterowi szybkie zweryfikowanie, czy dana kandydatura jest warta rozważenia. Jak napisać podsumowanie zawodowe w CV dietetyka?  Wystarczy, że w trzech krótkich zdaniach odpowiesz na pytania:

  1. Jakie doświadczenie posiadasz jako dietetyk?
  2. Jakie jest Twoje największe osiągnięcie zawodowe?
  3. Jakie są Twoje cele i ambicje w zawodzie dietetyka?

Profil zawodowy powinien być krótki, konkretny i interesujący. Jego zadaniem jest przyciągnięcie uwagi rekrutera i zaprezentowanie się jako doświadczony i ambitny profesjonalista. Wykorzystanie faktów popartych liczbami zwiększy Twoją wiarygodność. Możesz na przykład pochwalić się liczbą pacjentów, z którymi dotychczas współpracowałeś, długością stażu czy miejscem w internetowym rankingu dietetyków.

CV dietetyk - jak opisać doświadczenie zawodowe?

Bogate doświadczenie zawodowe świadczy o atrakcyjności kandydata, ubiegającego się o stanowisko dietetyka. Dokładne, a zarazem czytelne opisanie przebiegu kariery zawodowej pozwoli rekruterowi ocenić, czy potrafisz wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce. Tworząc profesjonalne CV dietetyk powinien uwzględnić zarówno nazwy firm, z którymi dotychczas współpracował, czas trwania współpracy, jak i szczegółowy opis obowiązków. Warto także wspomnieć o osiągnięciach zawodowych – zrealizowanych celach, przeprowadzonych badaniach lub autorskich programach i projektach. Tworząc sekcję “doświadczenie” w CV dietetyka zachowaj odwróconą chronologię – ostatnie miejsce pracy zamieść na samej górze.

Zobacz nasze szablony CV!

Wykształcenie w CV dietetyka - najważniejsze informacje dla rekrutera

W sekcji “wykształcenie” w CV dietetyka powinny znaleźć się informacje nie tylko o ukończonych studiach wyższych, ale także specjalizacji, kursach i szkoleniach. Kandydaci, którzy stale pogłębiają swoją wiedzę i zdobywają nowe kompetencje zawodowe, mają dużo większą szansę na zdobycie wymarzonej posady. Podając informację o posiadanych certyfikatach i ukończonych kursach, uwzględnij datę, a także instytucję, która organizowała szkolenie.

CV dietetyk wzór - umiejętności twarde i miękkie niezbędne w zawodzie dietetyka

Kompetentny dietetyk musi posiadać szereg umiejętności, które umożliwią mu skuteczną współpracę z pacjentami. Jak opisać je w CV w taki sposób, aby rekruter już na pierwszy rzut oka wiedział, że ma do czynienia z profesjonalistą? Przede wszystkim podziel swoje umiejętności na dwie oddzielne sekcje – stwórz wypunktowane listy kompetencji twardych i miękkich.

Zacznij od umiejętności twardych, najbardziej interesujących przyszłego pracodawcę. Wymień umiejętności zdobyte w trakcie praktyki zawodowej, specjalizacji, kursów oraz szkoleń. Określ także swoją znajomość języków obcych. Jeśli firma, do której aplikujesz, przyjmuje wielu klientów z zagranicy, możesz zostać  poproszony o przesłanie CV dietetyka po angielsku.

Umiejętności twarde, które warto wymienić w CV dietetyka:

  • planowanie diety i wsparcie pacjenta w jej stosowaniu
  • tworzenie jadłospisów dostosowanych do konkretnych potrzeb, wieku, stanu zdrowia oraz trybu życia człowieka
  • działania edukacyjne – przygotowanie materiałów dydaktycznych oraz edukacja pacjentów na temat prawidłowych nawyków żywieniowych
  • ocena jakości, wartości odżywczych i zdrowotnych składników spożywczych
  • przeprowadzanie analiz składu ciała i interpretacja wyników
  • analiza procesów przygotowania potraw pod kątem utraty składników odżywczych w trakcie przetwarzania
  • bilansowanie odpowiednich składników odżywczych w określonych dietach
  • wykrywanie, leczenie i zapobieganie niedowadze, nadwadze i otyłości 
  • udzielanie pierwszej pomocy
  • znajomość języków obcych

Jakie umiejętności miękkie mogą znaleźć się w CV dietetyka?

Umiejętności miękkie niezbędne w zawodzie dietetyka, dotyczą przede wszystkim kompetencji interpersonalnych. Aby skutecznie pracować z pacjentem, wspierać go w utrzymaniu diety i zmianie nawyków żywieniowych, dietetyk powinien posiadać umiejętności miękkie takie jak:

  • wysoka empatia i wrażliwość
  • otwartość i łatwość w nawiązywaniu kontaktów
  • pozytywne nastawienie
  • stanowczość i pewność siebie
  • swobodne i precyzyjne wysławianie się

Czy zainteresowania w CV dietetyka są ważne?

Zainteresowania to ostatni, ale nie mniej ważny od innych element CV dietetyka. Dzięki nim możesz zaprezentować się rekruterowi jako osoba profesjonalna i zorientowana na rozwój. Wymień 2-3 hobby, związane z Twoją pracą. Jakie pasje podkreślą zaangażowanie w zawód dietetyka? Każdego rodzaju aktywność fizyczna, zainteresowanie kulinariami czy literaturą z dziedziny dietetyki, będą świadczyć o tym, że prowadzisz zdrowy, świadomy styl życia i poważnie podchodzisz do swojej pracy.

List motywacyjny dietetyk - jak napisać skuteczny i profesjonalny list motywacyjny?

Zadaniem listu motywacyjnego nie jest powielanie informacji zawartych w CV, ale ich rozwinięcie. Objętość listu nie powinna przekraczać strony A4. W kilku krótkich akapitach zawrzyj najważniejsze informacje dotyczące przebiegu kariery. List motywacyjny dietetyka rozpocznij od chwytliwego wstępu, który przyciągnie uwagę potencjalnego pracodawcy. Dalej wymień największe osiągnięcia zawodowe, podkreśl swoje umiejętności i wykształcenie. W podsumowaniu możesz wspomnieć o swoich ambicjach i planach na dalszy rozwój. Zastosuj zwroty grzecznościowe i profesjonalny ton.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *