Szablon CV dla managera
Pracodawca poszukujący pracownika na stanowisko managera czy kierownika niższego lub wyższego szczebla, nie decyduje się na pierwszego kandydata, który prześle aplikację. Proces rekrutacyjny w takim przypadku zwykle jest wieloetapowy i trwa wiele tygodni, ponieważ najmniejszy błąd może być kosztowny dla firmy. Przyszły kierownik powinien spełniać stawiane wymagania i dbać o rozwój biznesu. Dlatego też list motywacyjny i CV managera muszą zostać stworzone z dbałością o detale, a jednocześnie wyróżniać Cię na tle innych. Zobacz, jak stworzyć profesjonalne dokumenty aplikacyjne na stanowisko manager!
Szablon CV dla managera - spis treści:
Chcesz CV, które pomoże znaleźć Ci prace?
CV manager - jak od razu wyróżnić się na tle konkurencji?
Pracodawca sięgający po CV kandydata chce zobaczyć wyróżnione kluczowe dla niego informacje. Niestety wciąż wielu kandydatów rozrzuca je po całym dokumencie, a nawet zamieszcza na drugiej stronie. Jak łatwo się domyślić, takie osoby raczej nie otrzymują zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną.
Jak zachęcić rekrutera do zapoznania się z dalszą częścią Twojego życiorysu? Przykładowe CV na stanowisko kierownicze powinno zawierać podsumowanie zawodowe!
Profil zawodowy managera to krótki opis doświadczenia, umiejętności i kluczowych osiągnięć. Wystarczy, że odpowiesz w nim na trzy krótkie pytania:
- Kim jesteś? Napisz, jakie jest Twoje wykształcenie oraz jak długo i gdzie obecnie pracujesz.
- Jakie są Twoje osiągnięcia zawodowe i kluczowe umiejętności? Wybierz to, co może zainteresować potencjalnego pracodawcę.
- Dlaczego właśnie ta oferta Cię zainteresowała i co wniesiesz do firmy? Napisz, dlaczego chcesz pracować akurat w tej firmie i dlaczego warto Cię zatrudnić.
Tworząc podsumowanie zawodowe sugeruj się ofertą pracy. To tam znajdziesz oczekiwania pracodawcy – wybierz wśród nich te, które posiadasz i koniecznie wymień je w podsumowaniu zawodowym.
CV kierownik - jak opisać doświadczenie zawodowe?
Posiadasz predyspozycje na stanowisko kierownicze? Możesz pochwalić się bogatym doświadczeniem zawodowym, a mimo wszystko wciąż nie otrzymujesz propozycji zatrudnienia? Być może nie wiesz, jak skutecznie opisać swoje atuty. Jak zainteresować pracodawcę, aby zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie? Oto kilka praktycznych wskazówek.
- Dopasuj opis doświadczenia zawodowego do oferty pracy – do tej zasady powinieneś stosować się tak naprawdę tworząc każdą sekcję w CV kierownika. To bardzo ważne, by odpowiadać na wymagania widniejące w ogłoszeniu.
- Wpisuj konkrety – podawaj liczby, dane procentowe, specjalistyczne nazwy to robi naprawdę dobre wrażenie na pracodawcach. Zarządzałem projektami czy 100% projektów, którymi zarządzałem zostało ukończonych w terminie – którą opcję Ty byś wybrał, poszukując managera do swojego zespołu?
- Nie wpisuj w CV managera wszystkich poprzednich miejsc pracy – wybierz jedynie te, które powiązane są z branżą, w której chcesz znaleźć zatrudnienie, lub takie, które pozwoliły Ci nabyć umiejętności przydatne na danym stanowisku.
- Wyróżnij kluczowe informacje – wystrzegaj się zbitych bloków tekstu, które nie zachęcają do czytania. Stosuj myślniki, punktory, pogrubienia i podkreślenia, aby Twoje CV dyrektora było spójne i czytelne.
CV na stanowisko kierownicze - jakie umiejętności warto wyróżnić?
W CV na dyrektora czy kierownika liczą się zarówno kompetencje twarde, jak i miękkie. Musisz posiadać kluczową wiedzę, a jednocześnie odpowiednio zarządzać swoim zespołem. Na samym początku sekcji wypisz te umiejętności, które znalazłeś w ogłoszeniu, a następnie przejdź do tego, co dodatkowo potrafisz.
Jakie umiejętności w CV dla managera? Poniżej znajdziesz przykłady, które mogą Cię zainspirować.
Kompetencje twarde w CV dyrektora
- negocjowanie warunków umowy;
- znajomość trendów marketingowych;
- zarządzanie 15-osobowym zespołem;
- organizacja szkoleń dla zespołu;
- tworzenie raportów z realizowanych kampanii;
- zaawansowana znajomość Ms Word w szczególności Excela i Power Point;
- rekrutacja i wdrażanie nowych pracowników;
- tworzenie i realizacja strategii sprzedażowej;
- prawo jazdy kat. B.
Kompetencje miękkie w CV na stanowisko kierownicze
- odpowiedzialność;
- samodzielność;
- inicjatywa w działaniu i otwartość na nowe rozwiązania;
- kreatywność;
- dobra organizacja pracy;
- komunikatywność;
- nastawienie na cel;
- dyspozycyjność.
Wykształcenie w CV na stanowisko dyrektora
W CV menedżera wykształcenie nie jest aż tak istotne, zwykle ważniejsze są konkretne umiejętności i predyspozycje. Może się jednak zdarzyć, że pracodawca zaznaczy w ofercie konieczność posiadania konkretnego dyplomu.
Niezależnie od sytuacji – wykształcenie musi znaleźć się w CV. Mimo wszystko nie poświęcaj tej sekcji zbyt wiele miejsca. Opisz jedynie ostatnio ukończoną szkołę, chyba że poprzednie szczeble edukacji były powiązane z zawodem, który chcesz wykonywać. Dodatkowo skup się tylko na kluczowych informacjach, takich jak lata nauki, nazwa szkoły oraz uzyskany tytuł.
CV manager - przykład wykształcenia
2011 – 2016 Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Kierunek: Marketing online
Uzyskany tytuł: Magister
Zobacz nasze szablony CV!
Czy w CV na kierownika opisywać zainteresowania?
Nie można zaprzeczyć, że zainteresowania w CV managera są najmniej istotną sekcją, jednak mimo wszystko warto o niej pamiętać. Głównie z dwóch powodów:
- Jeśli Twoje zainteresowania powiązane są ze stanowiskiem, o które się ubiegasz, rekruter z pewnością to dostrzeże i doceni. Według pracodawców takie osoby są bardziej zaangażowane i z większym zapałem realizują powierzone im zadania.
- Posiadając nietuzinkowe i oryginalne hobby, zaciekawisz pracodawcę. Rozmowa o zainteresowaniach może rozluźnić atmosferę podczas spotkania rekrutacyjnego.
CV managera wzór zainteresowań:
Pamiętaj, że nie ma nudnych pasji. Ważne, aby ująć je w odpowiedni sposób – książki, muzyka, film? Nie powielaj tego utartego schematu. Jeśli czymś się interesujesz, rozwiń temat np. literatura kryminalna, filmy akcji.
List motywacyjny manager
Zastanawiasz się, czy warto pisać list motywacyjny na stanowisko kierownicze? Odpowiedź jest jedna – TAK.
Wysyłając list motywacyjny managera dopasowany do ogłoszenia o pracę, pokazujesz pracodawcy, że nie wysyłasz masowo CV i naprawdę zależy Ci na oferowanym przez niego stanowisku. Nie wiesz, jak napisać taki dokument? Zobacz nasze porady i przekonaj się, że wcale nie jest to trudne.
List motywacyjny na dyrektora / kierownika / managera - wskazówki:
- Podobnie, jak CV, list motywacyjny na kierownika również powinien zostać dopasowany do oferty pracy.
- Nie kopiuj treści CV – to świetna okazja, aby rozbudować informacje zawarte w życiorysie. Podaj przykłady sytuacji, w których wykorzystałeś swoje umiejętności.
- List motywacyjny na stanowisko kierownika ma pokazać pracodawcy, co zyska zatrudniając właśnie Ciebie.
- Zadbaj o czytelność i przejrzystość dokumentu, pamiętaj również o zachowaniu formalnej formy i zwrotach grzecznościowych.