Szablon CV dla grafika – profesjonalne CV i list motywacyjny grafik komputerowy

Rynek pracy dla grafików komputerowych staje się coraz bardziej konkurencyjny. Wynika to zarówno z niskiego progu wejścia do branży, jak i z rosnącej liczby freelancerów oraz agencji kreatywnych, oferujących usługi projektowe. Z drugiej strony praca grafika komputerowego oferuje wiele możliwości rozwoju kariery, zwłaszcza w zakresie projektowania UX/UI oraz technologii AR i VR. Szukasz pracy jako kreatywny grafik projektowy? Poznaj sposoby na pokonanie konkurencji poprzez stworzenie profesjonalnego listu motywacyjnego, portfolio i CV grafika komputerowego.

Spis treści - szablon CV dla grafika:

Chcesz CV, które pomoże znaleźć Ci prace?

CV grafik komputerowy - profil zawodowy, który przyciągnie uwagę rekrutera

Profil zawodowy, nazywany także podsumowaniem, to pierwsza sekcja w profesjonalnym CV grafika komputerowego, mająca kluczowy wpływ na pozytywne rozpatrzenie Twojej kandydatury. To na nią w pierwszej kolejności kieruje się wzrok rekrutera, który w ciągu zaledwie 6 sekund decyduje, czy dane CV jest interesujące. Podsumowanie zawodowe, umieszczone na samej górze CV, powinno zawierać 3-4 zdania, opisujące Twoje doświadczenie, osiągnięcia i aspiracje.

Chociaż w Europie Zachodniej i Stanach Zjednoczonych umieszczanie w podaniu o pracę podsumowania zawodowego jest już standardem, w Polsce nadal niewielu kandydatów decyduje się na dodanie go do CV grafika. Zyskaj nad nimi przewagę i napisz doskonałe podsumowanie zawodowe, odpowiadając na 4 proste pytania:

  1. Czym zajmujesz się jako grafik komputerowy?
  2. Jakie jest Twoje największe osiągnięcie zawodowe?
  3. Jak określasz swoje cele zawodowe?
  4. Co zyska pracodawca dzięki współpracy z Tobą?
CV grafika podsumowanie zawodowe

Kreatywny grafik - wzór podsumowania zawodowego:

Grafik komputerowy z 8-letnim doświadczeniem w branży, specjalizujący się w projektowaniu identyfikacji wizualnej oraz tworzeniu materiałów reklamowych dla klientów z różnych sektorów. Cechuje mnie kreatywność i umiejętności pracy w zespołach interdyscyplinarnych. Z sukcesem realizowałem projekty z ograniczonym budżetem, budując tym samym stałą bazę zadowolonych klientów. Szukam możliwości dołączenia do dynamicznego zespołu, gdzie mógłbym wykorzystać moje doświadczenie i umiejętności.

Jak opisać doświadczenie w CV grafika komputerowego?

Jeśli podsumowanie zawodowe przekona rekrutera, że warto bliżej przyjrzeć się Twojej kandydaturze, przejdzie on do zapoznania się z historią Twojej kariery. Szczegółowy opis doświadczenia zawodowego zawiera informacje o zrealizowanych projektach, codziennych obowiązkach w każdym z dotychczasowych miejsc pracy i największych sukcesach zawodowych. To właśnie osiągnięcia, wykraczające poza wykonywanie podstawowych zadań grafika, mogą zaważyć na przebiegu procesu rekrutacyjnego. Aby Twoje CV grafika komputerowego było czytelne, estetyczne i profesjonalne, zastosuj podział na podkategorie, wykorzystaj listy oraz punktory i unikaj dużych bloków tekstu. 

Doświadczenie zawodowe

01.2016 – 07.2019, ABC Marketing Solutions, Poznań

Stanowisko: Grafik Projektowy

Obowiązki: 

  • Przygotowanie layoutów i grafik na strony internetowe, projektowanie plakatów, katalogów, banerów i innych materiałów promocyjnych dla klientów zewnętrznych.
  • Tworzenie infografik i prezentacji multimedialnych, przedstawianie klientom gotowych projektów graficznych.
  • Współpraca z drukarniami i dostawcami, negocjowanie korzystnych ofert dla klientów z firmami zewnętrznymi.

Osiągnięcia:

Stworzenie stałej bazy klientów, która przyczyniła się do zwiększenia przychodów firmy o 5%, w porównaniu do analogicznego okresu w roku poprzednim. 

06.2012 – 12.2015, DEF Design Studio, Wrocław

Stanowisko: Junior Graphic Designer

Obowiązki:

  • Aktywny udział w pracy zespołu projektowego przy tworzeniu projektów graficznych: broszur, plakatów i logotypów.
  • Realizacja indywidualnych projektów zgodnych z wytycznymi klienta. 
  • Udział w spotkaniach z klientami, przygotowanie prezentacji i przedstawianie projektów.

Osiągnięcia:

W ciągu pierwszego roku pracy opanowałem obsługę Adobe Creative Suite w stopniu eksperckim. 

Praca grafika komputerowego - kluczowe umiejętności w CV grafika

W zawodzie grafika komputerowego posiadanie specjalistycznej wiedzy i umiejętności popartych doświadczeniem jest często ważniejsze niż wykształcenie kierunkowe. Aby odpowiednio przedstawić swoje kompetencje, zastosuj podział na umiejętności twarde oraz miękkie. Umiejętności twarde odnoszą się do znajomości konkretnych narzędzi i biegłości w ich stosowaniu, natomiast kompetencje miękkie dotyczą przede wszystkim cech charakteru – są trudniejsze do zmierzenia i wyuczenia. W tej sekcji opisz także znajomość języków obcych Umiejętności w CV grafika komputerowego powinny zostać przedstawione w formie wyliczenia – zastosuj punktory i śródtytuły. 

Umiejętności twarde: 

  • Biegła znajomość oprogramowania do projektowania: Adobe Creative Suite – Photoshop, Illustrator, i InDesign, doświadczenie w pracy z oprogramowaniem do montażu wideo.
  • Projektowanie UI/UX: umiejętność projektowania interfejsów i stron internetowych przyjaznych dla użytkownika z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi i zasad projektowania.
  • Tworzenie identyfikacji wizualnej: doświadczenie w opracowywaniu spójnej identyfikacji wizualnej marki, łączącej strategię marketingową z projektowaniem graficznym.

Umiejętności miękkie: 

  • Zdolności interpersonalne: wysokie umiejętności komunikacyjne, doświadczenie w prezentowaniu projektów i przedstawianiu klientom proponowanych rozwiązań.
  • Umiejętność pracy pod presją czasu: sprawne zarządzanie czasem pracy, terminowość.
  • Adaptacyjność i współpraca w zespole: umiejętność pracy w zespole, dostosowania się do zmiennych warunków, współpraca nad projektami, wymiana informacji i wiedzy.

Znajomość języków:

  • angielski (C1)
  • niemiecki (B2)
Szablon CV grafik komputerowy

Zawód grafik - czy CV grafika musi znaleźć się informacja o wykształceniu?

Obecnie wiele osób wykonujących zawód grafika nie posiada wykształcenia kierunkowego. Niezbędne umiejętności można nabyć nie tylko w szkole średniej czy na studiach, ale także poprzez uczestnictwo w kursach i szkoleniach. Jeśli posiadasz dyplom technika lub magistra grafiki komputerowej, koniecznie zamieść tę informację w swoim CV. Jeśli natomiast nie posiadasz wykształcenia kierunkowego, w CV grafika komputerowego opisz wszystkie ukończone kursy i szkolenia, a także otrzymane certyfikaty. Tego rodzaju informacje mogą okazać się szczególnie istotne w przypadku grafików bez doświadczenia, szukających pierwszej pracy w branży projektowej. 

Wykształcenie

09.2014 – 07.2019, Politechnika Poznańska, wydział informatyki

Kierunek: Grafika komputerowa i wizualizacja

Tytuł: magister inżynier

Praca dyplomowa: Projekt identyfikacji wizualnej własnej marki odzieżowej 

Średnia ocen: 4,6

Kursy, szkolenia:

  • Print & Digital Media Publication with Adobe InDesign (2018)
  • Adobe Certified Expert (ACE) (2017)

Zobacz nasze szablony CV!

Szukam grafika komputerowego z pasją! Zainteresowania w CV grafika

Krótki opis zainteresowań stanowi ostatnią sekcję profesjonalnego CV. Wydaje Ci się, że wymienianie w dokumentach aplikacyjnych swoich hobby nie ma sensu? Z punktu widzenia rekrutera, kandydat, który może pochwalić się ciekawą pasją, związaną ze stanowiskiem, na które aplikuje, wyróżnia się na tle konkurencji. W CV grafika przedstaw 2-3 pasje, które podkreślają Twoje zaangażowanie i chęć rozwoju. Możesz wymienić je w formie listy lub krótko opisać, czym zajmujesz się w wolnym czasie.

Zainteresowania (#1):

  • Sztuki wizualne
  • Fotografia
  • Technologie wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości (VR/AR)

Zainteresowania (#2):

W wolnym czasie amatorsko zajmuję się realizacją wideo i montażem – tworzę krótkometrażowe filmy dokumentalne oraz animacje. Interesuję się także literaturą współczesną i pogłębiam swoją wiedzę z dziedziny fotografii.

CV dla grafika komputerowego

List motywacyjny grafik komputerowy - czy warto go pisać?

Wielu grafików sądzi, że w ich przypadku list motywacyjny nie ma wpływu na proces rekrutacyjny. W rzeczywistości dołączając do swojej aplikacji list motywacyjny, przedstawiasz się potencjalnemu pracodawcy jako zaangażowany i zmotywowany kandydat. Pamiętaj, że list motywacyjny nie ma powielać informacji zawartych w CV grafika

Skup się na rozwinięciu poruszonych wcześniej kwestii, zaznaczeniu swoich mocnych stron, opisaniu najciekawszych zrealizowanych projektów i największych sukcesów zawodowych. Pisząc list motywacyjny grafika komputerowego, pamiętaj o zachowaniu podziału na akapity i objętości tekstu nieprzekraczającej 400 słów.

Przykładowe portfolio grafika - praca grafika komputerowego w praktyce

Nawet najlepsze CV grafika komputerowego nie zapewni Ci pracy w wymarzonej firmie, jeśli w do swojej aplikacji nie załączysz również profesjonalnego portfolio. Przykładowe portfolio grafika powinno zawierać kilka projektów, z których jesteś najbardziej dumny. Możesz także dołączyć do niego referencje klientów i pracodawców, dodatkową podkreślą Twój profesjonalizm i renomę. Pamiętaj, aby portfolio nie było zbyt obszerne – wybierz te projekty, które najlepiej oddają Twoje umiejętności lub zlecenia dla znanych i cenionych marek. Praca grafika opiera się przede wszystkim na umiejętnościach – zaprezentuj je rekruterowi w profesjonalny i estetyczny sposób, dołączając CV w formacie PDF do pozostałych dokumentów aplikacyjnych.

Chcesz CV, które pomoże znaleźć Ci prace?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *